Спеціальні потреби

Клінтон підтримала план Карзая щодо Афганістану


Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що план президента Афганістану Гаміда Карзая про повернення бойовиків Талібану до суспільства принесе більшу стабільність і безпеку в Афганістані.

Клінтон виступила з промовою в четвер до делегатів із приблизно 70 країн на нарадах у Лондоні, метою яких була стабілізація Афганістану і розвиток стратегії про закінчення афганського конфлікту.

Пані Клінтон заявила, що із відповідними спонуками багато нищого і середнього рангу бойовиків Талібану можуть стати частиною афганської демократії, якщо вони відмовляться від насильства і погодяться з усіма принципами конституції Афганістану.

Вона також сказала, що Сполучені Штати очікують започаткування міжнародного фонду на підтримку плану реінтеграції. Раніше президент Гамід Карзай офіційно повідомив про план реінтеграції, метою якого є заохотити бойовиків Талібану повернутися до суспільства з перспективою отримання праці і житла.

Президент Карзай заявив делегатам, що Афганістан мусить подати руку тим «розчарованим братам», які не є частиною аль-Кайди або інших терористичних мереж.

Президент Афганістану також закликав Пакистан і Саудівську Аравію, щоб вони підтримали мирний процес. Він сказав, що скличе раду старійшин, або мирну джиргу, для обміркування справи примирення в Афганістані.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG