Спеціальні потреби

Обама запропонував реформу  банківського сектора

У четвер президент США Барак Обама оголосив плани щодо регулювання діяльності фінансових інституцій, що стане найбільшою реформою цього сектора, починаючи з 30-их років минулого століття. Ці заходи, які активно пропагував радник Обами та колишній голова Федеральної резервної системи США Пол Волкер, можуть призвести до реструктуризації діяльності таких фінансових інституцій як Джей-Пі Морґан Чейс, Ґолдман Сакс та Банк Америки.

«Якщо ці хлопці хочуть битися, то я готовий» – таке оголошення Барака Обами щодо обмеження інвестиційної діяльності банків відбулося в атмосфері широкого громадського незадоволення через те, що мільярди доларів платників податків пішли на порятунок банків, а тепер банкіри виплачують собі величезні бонуси.

До нових правил входить введення верхньої межі щодо капіталізації фінансових інституцій та заборона комерційним банкам керувати приватними інвестиційними фондами. Барак Обама зазначив:

«Ми не можемо мати систему, в якій, якщо банк виграє, гроші заробляють власники акцій, а у випадку програшу втрати покривають платники податків».

Критика з боку фінансового сектора не забарилася. Фінансовий аналітик Джил Герші зазначила: «Ризик сам по собі не є поганою річчю. Надмірний ризик – так. Втім, наші фірми вже запровадили кроки, аби обмежити надмірний ризик».

Навіть міністр фінансів Тимоті Ґайтнер у приватній розмові висловив побоювання, що ці кроки Обами обмежать конкурентоспроможність американських банків. Критики стверджують, що цей крок зменшить прибутки банків, унаслідок чого бізнесом та приватним особам стане ще складніше отримати банківські кредити».

Фінансовий аналітик Дуґлас Еліот каже: «Ми хочемо, аби вони приносили прибуток. Якщо ми запроваджуємо кроки, які роблять їх менш прибутковими, це відобразиться на нас всіх негативним чином».

Одразу після оголошення Обами вартість акцій на фондових біржах у світі різко впала. Речник Білого дому Роберт Ґібс зазначив:

«Як реагує ринок на те чи інше – не моя справа коментувати. Те, що президент зараз робить, так це – запроваджує правила, які забезпечать стабільність нашої фінансової системи, якої в нас не було всього кілька років тому». Аби бути запровадженими у життя, ці заходи ще мають бути затверджені Конгресом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG