Спеціальні потреби

Парламент звільнив члена Центральної виборчої комісії


Верховна рада України у першій після виборів сесійний день проголосувала за звільнення члена Центральної виборчої комісії Анатолія Писаренка через досягнення ним пенсійного віку.

Нинішня ЦВК була сформована 1 червня 2007 року. До неї увійшли Тамара Астахова, Юрій Данилевський, Юрій Донченко, Ігор Жиленко, Тетяна Лукаш, Андрій Магера, Михайло Охендовський, Анатолій Писаренко, Броніслав Райковський, Жанна Усенко-Чорна, Олександр Чупахін, член ЦВК, обраний за квотою Соцпартії, Володимир Шаповал, Юлія Швець, Олександр Шелестов, Валерій Шелудько.

Відтак, Партія регіонів має більшість у ЦВК у складі 8 своїх представників, що складає більшість комісії.

Цей факт викликав серйозне невдоволення у БЮТ. Звільнення Верховною радою члена Центральної виборчої комісії Анатолія Писаренка без призначення на його місце іншої особи є нічим іншим, як спробою Партії регіонів «зробити ЦВК своєю заручницею і узурпувати владу у ній», – заявила заступник голови фракції БЮТ Олена Шустік.

Представниця БЮТ знову говорить про фальсифікації, які ніби то готують регіонали.
«Вони відмовилися внести зміни до виборчого закону, і завдяки безпідставному голосуванню вдома, внесенню виборців у списки у день виборів викривили результати виборів у східних областях. Тепер вони хочуть розповсюдити цю практику на всю Україну і завдяки штучно створеному парламентом дисбалансу сил у ЦВК узаконити сфальсифіковані результати», – сказала депутат.

Врешті соратники Тимошенко висловили вимогу провести ротацію у Центральній виборчій комісії. Про це заявив з трибуни парламенту бютівець Сергій Соболєв.

«Згідно з законом про ЦВК, кожна фракція повинна отримати представництво в ЦВК. На сьогодні блок Литвина не має такого представництва. Ми наполягаємо, щоб був відкликаний член ЦВК від СПУ, яка не представлена в парламенті, а представник блоку Литвина – введений», – сказав він.

Саме Центральна виборча комісія ухвалює рішення про переможця виборчих перегонів, відтак контроль за цим органом є важливим для політиків у час виборів.

Сьогодні ЦВК працює в напружених умовах, адже приміщення комісії оточили наметовим містечком прихильники Віктора Януковича, які постійно проводять там мітинги. Головна їхня вимога – не допустити сценарію 2004 року, коли після рішення Верховного суду в Україні був проведений третій тур виборів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG