Спеціальні потреби

Як до виборів готувалися на дільниці у Вашингтоні


У Сполучених Штатах для президентських виборів в Україні було задіяно чотири виборчих дільниці - в Нью-Йорку, Чикаго, Сан-Франциско і Вашингтоні. У цих регіонах компактно проживають громадяни України.Приміщення Посольства України в Вашингтоні на час виборів традиційно перетворюється на виборчу дільницю. Звіряються списки виборців, готуються бюлетені. За процесом здійснення демократії по-українськи, уважно стежить батько американської демократії Джордж Вашингтон з портрета на стіні приміщення. Схоже, поки претензій в нього бути не може.

Говорить Станіслав Мельник, голова дільничної виборчої комісії у Вашингтоні:

«Ми повністю готові до виборів. Списки попередні ми їх отримали. Зараз йде перерахування. Ви бачите цей процес у мене за спиною…. Приміщення вже готове, можемо вже сьогодні приймати виборців», - сказав він за день до голосування.

Найскладніша частина у підготовці до голосування, зізнаються члени комісії – скласти списки виборів. На сьогодні до списку виборчої дільниці у Вашингтоні
внесено 7 255 осіб. І це, як каже Ольга Щеглакова, секретар дільничної виборчої комісії у Вашингтоні, лише то, що на консульському обліку.

«Основний список складений з тих людей, які стоять на консульському обліку. Але якщо людина не стоїть на консульському обліку і має паспорт громадянина України, то вона приходить на виборчу дільницю у день виборів, заповнює форму скарги про невключення її до списку виборців, ми невідкладно розглядаємо …. Заяву цієї людини і тут же її затверджуємо».

Люди, до останнього дня телефонують щоб дізнатися як проголосувати, якщо їхнього імені в списку немає. Як сказав, Станіслав Мельник, у суботу з ранку вже 10 дзвінків було. За півтори години. До виборів, активність зростає, - додав він.

Як зазначає Ольга Щеглакова, багато з тих, хто телефонує, зізнаються, що через великі відстані, не зможуть прийти на дільницю. Принаймні у першому турі.

«Справа в тому, що кількість штатів, які входять до нашої виборчої дільниці… їх дуже багато і вони віддалені від нашої виборчої дільниці і оце головна проблема. Люди хочуть проголосувати, але в них просто немає змоги сюди приїхати. Тому, що не кожен може їхати цілий день, щоб проголосувати».

Але є й такі, каже голова виборчої комісії Мельник, хто готовий пожертвувати своїм часом і власними грошима, лише заради того, щоб виявити свою громадянську позицію.

«Люди, які сюди будуть приходити – це велике бажання і скажемо так і кошти. Бо люди добираються… в нас тут очікується велика делегація з Огайо. Це люди будуть їхати десь приблизно десять годин».

Таких людей Станіслав Мельник називає справжніми патріотами, небайдужими до ситуації у своїй країні.

У всьому іншому, процедура виборів у Вашингтоні практично не відрізняється від виборів в Україні. Такі ж кабінки для голосування, такі ж довжелезні бюлетені і прозорі скриньки, які зафіксують уподобання українських громадян в Америці.

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG