Спеціальні потреби

ОБСЄ не зовсім вдоволена виборчою ситуацією в Україні


Місія спостерігачів ОБСЄ в Україні, яка є найчисельнішою з міжнародних спостерігачів, оприлюднила звіт щодо ходу президентських виборів в Україні.

Експерти ОБСЄ звертають особливу увагу на декілька проблем щодо виборів.

ОБСЄ говорить про те, що гроші, необхідні для проведення виборів, уряд направив в ЦВК за декілька днів до Нового року, що серйозно ускладнило їх освоєння комісіями різного рівня.

Роботу ЦВК ОБСЄ називає ефективною, хоч і звертає увагу на практику закритих засідань комісії, на яких розглядаються важливі для суспільства питання.

Загалом, відзначає ОБСЄ, кампанія проходить спокійно, за виключенням кількох випадків – три випадки підпалу, одне проникнення до офісу та крадіжку матеріалів. Також відзначається факт виявлення фальшивих агітаційних матеріалів, спрямованих проти конкретних кандидатів.

Не надто оптимістичні висновки ОБСЄ щодо роботи українських медіа в ході виборів. У звіті відзначається, що моніторинг основних телеканалів дозволяє зробити висновок про відсутність балансу про основних кандидатів.

Також, головні редактори видань поінформували спостерігачів про спроби впливу кандидатів на редакційну політику щодо висвітлення виборів. «Це суперечить головним принципам роботи медіа та професійній етиці журналістів – порушення принципів чесності, балансу та неупередженості в новинах», – сказано у звіті.

Виборча кампанія вступила у кінцеву фазу. Вже заборонений друк соціологічних досліджень, а від завтра припиняється процес перевірки виборців у списках.

Водночас, західні країни підкреслюють своє невтручання у виборчий процес.

Німеччина, Франція та Великобританія не підтримують жодного кандидата на виборах президента України. Така заява прозвучала на зустрічі державних секретарів міністерств закордонних справ трьох країн у Парижі, повідомляє, – Франс прес.

Троє дипломатів в цій заяві звернули увагу не на можливу інтеграцію України до ЄС та залежність цього від вільних виборів, а наголосили на тому, що вони зацікавлені, аби Україна була загалом економічно сильною та демократичною державою, яка підтримує "мирні відносини з Росією".

Кремль в особі Дмитра Медведєва раніше також заявляв, що не підтримує жодного кандидата в ході виборів, хоча пізніше представник прокремлівської партії «Єдина Росія» Костянтин Затулін висловився за підтримку Віктора Януковича.

XS
SM
MD
LG