Спеціальні потреби

США необхідно покращити систему безпеки

Президент Барак Обама заявив, що система запобігання терактам, яку застосовують безпекові агентства США, не спрацювала і саме це призвело до невдалої спроби підірвати авіалайнер, який летів до Детройта 25-го грудня.

Виступаючи на Гавайських островах, де він з родиною відпочиває, президент Обама зазначив, що агентства відповідним чином не обмінювалися інформацією після отримання попереджень від батька нігерійця, якого підозрюють у спробах знищити пасажирський літак на підлеті до Детройта з Амстердама.

Обама назвав провал системи безпеки «зовсім неприйнятним» і заявив, що США мусять негайно внести зміни у методи захисту внутрішньої безпеки країни. Він наказ провести попереднє розслідування урядових способів збору розвідувальної інформації та перевірки пасажирів.

Згодом, чільний представник адміністрації Обами сказав кореспондентам, що «існує певна пов’язаність» підозрюваного нападника, 23-річного Умара Фарука Абдулмуталлаба, з терористичною мережею аль-Кайда.

За повідомленнями мас-медіа США, агентства розвідки мали інформацію про те, що лідер єменського відділення аль-Кайди підтримував зв’язок з неназваним громадянином Нігерії. Інформацію в цій справі надіслано з Ємену до Вашингтону перед спробою теракту.
Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG