Спеціальні потреби

Аеропорти США та світу посилюють заходи безпеки

У Сполучених Штатах триває слідство у справі невдалого терористичного замаху, який у п’ятницю здійснив пасажир літака рейсом Амстердам – Детройт. Не чекаючи результатів розслідування, уряд США негайно запровадив нові правила пасажирських перельотів, що додало головного болю мільйонам авіапасажирів, які повертаються додому після різдвяних свят.

Разом з примхами погоди на значній території країни, нові суворі заходи безпеки перетворили авіаподорож на неприємний процес. За новими правилами, пасажири міжнародних рейсів до США повинні пройти другу перевірку на вході до літака. За годину до посадки, пасажирам не дозволяється вставати зі свого місця, діставати багаж і тримати будь-що на колінах. Нові вимоги призвели до скасування рейсів та проблем в аеропортах по всьому світу.

Хоча правила стосуються міжнародних польотів, пасажирів внутрішніх рейсів в американських аеропортах також перевіряють з особливою пильністю.

Окрім запровадження нових правил уряд США наказав провести розслідування, аби встановити яким чином нігерійський громадянин, який був у списку запідозрених у тероризмі осіб, зміг отримати візу і був допущений на літак рейсом до Сполучених Штатів. Інше питання – відповідь на яке шукатиме уряд, як терорист зміг пронести вибухівку на борт літака спочатку в Нігерії, а згодом в Амстердамі. Експерти кажуть, що інцидент підкреслив неефективність традиційних металошукачів до виявлення сучасних видів вибухівки і наполягають на широкому встановлені сучасних сканерів.

Минулого літа Конгрес США скасував попереднє розпорядження уряду про обов’язкове запровадження сканерів нового типу, доки Міністерство внутрішніх справ не вирішить питання приватності. Експерти кажуть, що інцидент на Різдво повинен усунути перешкоди на шляху до застосування нових технологій.

Республіканці одразу скористалися нагодою, аби розкритикувати своїх політичних опонентів, демократів які при владі. Вони кажуть, що адміністрація Обами недооцінює загрози безпеці США. Білий Дім називає заяви республіканців політичною грою і запевняє, що адекватно оцінює загрозу тероризму і вживає необхідних заходів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG