Спеціальні потреби

Тепер і жінки навчаються військовій справі у Цитаделі

П'ятнадцять років тому наполеглива молода жінка відкрила двері клубу для найсильніших та найстійкіших хлопців в країні. Шенон Фолкнер відвоювала своє право відвідувати Цитадель – військовий коледж в місті Чарльстон, Південна Кароліна.

Два роки країна спостерігала за тим, як Шенон Фолкнер відвойовувала своє право вчитися у Цитаделі.

Фолкнер відіслала свої документи до Цитаделі та кількох інших ВУЗ-ів. На її подив, її прийняли до військового коледжу. Про стать на документах про вступ не запитали.

«Я їм підійшла. Вони сказали, що я - ідеальний кандидат».

Але незабаром у Цитаделі зрозуміли свою помилку та відмовили Фолькнер. Вона подала на них до суду за дискримінацію.

«Я не робила це з почуття протесту. Я вважала, що якщо я для них підходила, то чому вони мені тепер відмовляють: тільки через те, що я народилася не такою, як всі інші студенти»?

Коледж опротестовував рішення суду дозволити їй вчитися протягом двох років. Нарешті, у 1995 році, Верховний Суд США постановив, що Шенон має повне право бути кадетом Цитаделі. А політика коледжу приймати виключно студентів чоловічої статі є не конституційною, вирішили судді. Для Шенон навчання було особливо важким. Її охороняла служба безпеки, вона носила сигналізацію на випадок нападок, в її кімнаті у гуртожитку знаходилися камери спостереження. І все це через численні погрози та знущання. За два дні то початку занять на Фолькнер на темній вулиці напав незнайомець із погрозою вбити її батьків. Однак, найскладнішим випробуванням для неї була самотність.

«Не залежно від того, де я була, я завжди була на самоті».

У результаті - через тиждень надзвичайного фізичного та психологічного стресу, провівши більшість часу в лазареті через сильне зневоднення - Шенон Фолькнер залишила Цитадель.

«Мені важко її залишати, тому що я так важко працювала, аби туди потрапити»,- визнає дівчина.

А кадети не могли приховати своєї радості.

«Вони ж - офіцери. Мені незручно за коледж. Це не той навчальний заклад, частиною якого я хотіла бути», - зазначає Шенон Фолькнер.

Вона стала вчителькою… Шенон вступила до іншого коледжу за навчання в якому заплатив таємничий незнайомець. Хто він - вона дізналася набагато пізніше.

«Пет Конрой був моїм великим прихильником. І він відчував, що випускник Цитаделі має заплатити за мою освіту».

Конрой, випускник Цитаделі, налаштував проти себе військовий коледж, написавши книгу «Повелителі дисципліни», за якою пізніше було знято кінофільм. Він змалював цей коледж із жорстокою дисципліною, в якому панують расизм та ненависть до жінок.

«Я зробила те саме, що і він, - каже Шенон, - стала вчителем англійської мови. Мені подобається, коли дитина починає розуміти концепцію, яку ти намагаєшся їй пояснити… цей момент просвітління. Це неймовірно, скільки облич починає сяяти, коли вони нарешті схоплюють суть ідеї».

Шенон Фолькнер - випадкова феміністка. Все що вона хотіла - навчатися в коледжі за власним вибором, але у результаті стала рушійною силою кампанії за права жінок.

Протягом 15 років, після того як Фолькнер залишила Цитадель, 205 жінок стали випускницями цієї престижної військової академії.

«Коли я думаю про те скільки тепер жінок навчається у Цитаделі та скільки стали її випускниками - то сприймаю це як мою особисту нагороду. Перстень випускника для мене нічого не значить. Головне - кілька сотень цих перснів, які вже носять жінки-випускниці, чи які вони носитимуть у майбутньому… Так, це для всіх жінок… І той факт, що вони мають цей вибір - для мене найвища нагорода», - визнає Шанон Фолькнер.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG