Спеціальні потреби

Демократи в Сенаті просувають медреформу


Снігопад у суботу можливо і паралізував життя у Вашингтоні, але не роботу в Сенаті. Демократи верхньої палати Конгресу, знаючи, що ніхто з республіканців не підтримає законопроект реформування системи охорони здоров’я, зібралися разом, щоб об’єднати сили у питанні реформування медичної опіки. Зусилля демократів не пройшли даремно.

Боротьба за об’єднання демократів довкола законопроекту тривала як ззовні – сенаторам коштувало неймовірних зусиль дістатися на роботу – так і всередині. Один із ветеранів серед демократів у Сенатті Крід Додд визнав, що медреформа - найважче завдання за його 30 років служби у верхній палаті Конгресу США.

Процес не обійшовся без компромісів. Щоби забезпечити 60 голосів, демократи пішли на значні поступки деяким своїм колегам. В обмін на підтримку консервативно налаштованого однопартійця від Небраски Бена Вільсона демократи відмовилися від федерального фінансування абортів та погодилися надати додаткові асигнування для його штату.

Президент Обама вважає, що демократи прийняли важливе рішення.

«Виглядає, що тепер американці отримають голоси, на які вони заслужили у питанні реформи, що гарантуватиме медичне страхування і вибір тим, які його не мають».

Сенатська версія реформи системи охорони здоров’я, яку намагаються протягти демократи, гарантуватиме медичні послуги понад 30 мільйонам незастрахованим американцям і заборонить страховикам диктувати свої умови хворим.

На відміну від версії Палати представників демократи у Сенаті усунули план соціального медичного страхування і додаткового оподаткування косметичних процедур.

За підрахунками бюджетного комітету, законопроект дозволить скоротити бюджетний дефіцит на 132 мільярди доларів у наступні 10 років.

Однак республіканці на це не купуються. Вони переконані, що у документі чимало ніш, які приховують реальний кошт реформи. Також, як зазначив сенатор-республіканець Мітч Макконнелл, їм також не сподобалися методі дії демократів.

«Якби вони пишалися цим законопроектом, вони не робили б цього так поспішно, посеред ночі, за тиждень до Різдва».

Демократи і радники адміністрації президента Обами сподіваються, що тепер Сенат ще до різдвяних канікул проголосує за законопроект.

Але на цьому епопея з реформою системи охорони здоров’я не закінчиться. Для того, щоби вона почала діяти, законодавці обох палат Конгресу повинні згладити існуючі між їх варіантами розбіжності, а відтак знову голосувати за уже узгоджені версії. Лише після цього остаточний законопроект потрапить на підпис до президента Обами.

XS
SM
MD
LG