Спеціальні потреби

Ющенко: загроза банкрутства 'Нафтогазу' залишається


У секретаріаті президента України вважають, що ухвалені напередодні в Москві додатки до газових контрактів не знімають загрозу банкрутства НАК «Нафтогаз України». Підписані керівниками компаній двох країн документи врегульовують лише частину проблем, вважає представник президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Основні вади контрактів: несправедливо завищена ціна на газ для України, вдвічі занижена транзитна ставка і несиметричні умови відповідальності за виконання зобов’язань, кажуть у секретаріаті. Там побоюються, що для того щоб розрахуватися за газ державна нафтогазова компанія і надалі нарощуватиме борги, які лише з початку року збільшилися на 2 мільярди доларів. Тому президент закликає сторони продовжити переговори про удосконалення контрактів.

У «Газпромі» сподіваються, що підписані документи не доведеться переглядати і вони дозволять уникнути повторення газової кризи. Сьогодні російська газова монополія підтвердила прогнози експертів, які говорили про зростання ціни на газ наступного року. За підрахунками компанії, «Газпром» продаватиме паливо Україні на третину дорожче ніж цьогоріч - в середньому за 280 доларів, що відповідатиме європейському рівню.

В компанії підтверджують, що в підписаних змінах до контрактів зафіксували нові обсяги постачання палива Україні. НАК «Нафтогаз» зможе придбати на третину менше російського газу ніж передбачалося раніше. В «Газпромі» оцінюють свої втрати від цих поступок Україні у 5 мільярдів доларів.

Підписані у Москві додатки до газових контрактів критикують й інші опоненти Юлії Тимошенко. Колишній керівник радник прем'єра Сергій Тігіпко називає занадто високу ціну палива для України головною вадою контрактів. Крім того політики розмірковують на яких умовах Російська Федерація дозволила Києву не платити багатомільярдні штрафи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG