Спеціальні потреби

Медведєв закликає до радикальних реформ в Росії


Президент Росії Дмитро Медведєв закликав до радикальних економічних, соціальних, політичних реформ і модернізації збройних сил країни. У своїй другій уже річній промові про стан держави кремлівський лідер сказав, що Росія мусить стати суспільством розумних, вільних і відповідальних людей, а не архаїчним суспільством, у якому лише дехто думає і вирішує за решту.

У промові до сотень державних службовців і культурної еліти в Кремлі, президент Росії Дмитро Медведєв сказав, що престиж і добробут Росії не можуть назавжди покладатися на минулі досягнення. У зверненні, яке передавалося по телебаченню по всій країні, президент сказав:

«Виробничі комплекси з видобування нафти і газу, які забезпечують левову частку бюджетних надходжень, ядерна зброя, що гарантує нашу безпеку, промислова і комунальна інфраструктура – все це створено, в більшості, ще радянськими спеціалістами».

Кремлівський керівник сказав, що модернізація – це справа національного виживання. Росія, згідно з Медведєвим, мусить перейти від економіки, яка основана на природних ресурсах, до нововведень і модерної технології, що вимагатиме демократизації:

«Я надіюсь, що добробут Росії, у відносно недалекому майбутньому, буде безпосередньо залежати від наших успіхів у розвитку ринку ідей, винаходів і відкриттів, від здатності держави і суспільства знаходити і заохочувати талановитих і критично думаючи людей, виховувати молодь в дусі інтелектуальної свободи і громадянської активності».

Лідер російської опозиції Борис Нємцов заявив Голосу Америки, що поставлений Медведєвим діагноз російських проблем правильний, але що він не запропонував жодних конкретних кроків для їх полагодження.

Справжня модернізація, сказав Нємцов, неможлива без того, щоб насамперед вказати людей, які відповідальні за стагнацію і авторитарне правління:

«…якби відіслав у відставку Путіна, якби домігся від керівників федеральних телеканалів відміни цензури, якби зробив легальною критичну діяльність і, головне, якби покарав тих, хто фальсифікує вибори».

Лідер опозиції заявив, що не видно, щоб російський президент вдався до таких кроків. Крім цього, каже Нємцов, люди, до яких Медведєв звертався з промовою в Кремлі, це ті, з якими він повинен боротися за здійснення своєї програми. Він додав, що малоймовірно, що президент це зробить. Відсутність конкретних дій з боку президента Медведєва змушує Нємцова зробити висновок, що демократизація і модернізація Росії залишається неможливою.

Тимчасом курс цінних паперів на російській біржі продовжував падати після майже 100-хвилинної промови Медведєва, що, на думку Нємцова, є лише доказом, що вона не збільшила довір’я серед інвесторів.

XS
SM
MD
LG