Спеціальні потреби

Мешканці Нью-Йорка нагороджують етнічну їжу

Нью-Йорк – місто унікальне. Про нього говорять, що тут за день зустрічаєш представників стількох народів світу, скільки мешканець будь-якого іншого міста не зустрічає за усе своє життя. Ця етнічна різноманітність віддзеркалюється і на їжі, яку споживають мешканці Нью-Йорка.

В місті, яке ніколи не спить, дуже популярна швидка їжа з пересувних вагончиків. Кілька останніх років таких кулінарів визначають спеціальною нагородою.

В будь-якому великому місті Америки є можливість відносно недорого перекусити, користуючись послугами пересувних фургончиків. Донедавна вони пропонували не так багато: гарячі ковбаски (hot-dogs), кренделики (прецлі), морозиво. Втім останнім часом діапазон страв настільки поширився, що в Нью-Йорку навіть впроваджено нову нагороду – Венді.

Нагородою Венді, якій пішов усього п’ятий рік, вшановується найкраща вулична їжа Нью-Йорка. Йдеться про новий вид вуличних торговців, які розмаїтять життя Нью-Йорка досить великим діапазоном етнічних страв.

Цьогорічними призерами стали Фернандо і Йоланда Мартінеси, які спеціалізуються на латино-американських стравах; в категорії десертів переміг Томас ДіҐіст з вафлями по-бельгійські; а в категорії народних улюбленців уже вдруге підряд став бангладешець Меру Сікдер. Вуличний торговець Меру Сікдер говорить:

«Це одна з найпопулярніших в середньому Мангеттені страв – типово індійський зроблений вручну пляцок з курятиною, йогуртовим соусом і спеціями».

Секрет успіху – каже він – у свіжості продуктів і цінах, значно дешевших від ресторанних. Одна жінка каже:

«Якість фантастична, вони можуть конкурувати з справжніми ресторанами індійської кухні, що працюють у цьому районі».

Прохожий чоловік додає:

«Баранина з рисом чудова, рекомендую! Соуси до неї смачнющі!»

А неподалік працює переможець у категорії десертів Томас ДіҐіст, який готує вафлі по-бельгійські. Він залишив корпоративну кар’єру, щоби втілити в життя давню мрію – мати власне підприємство. Він задоволений тим, що балує нью-йоркців:

«Життя людей в Нью-Йорку дуже напружене, а ми даємо їм 5 хвилин дитинства і радості!»

Але нагорода Венді – своєрідний кулінарний «Оскар» – не тільки популяризує вуличну їжу. Прибутки від церемонії йдуть в казну організації, що займається захистом прав таких торговців, адже в Нью-Йорку діє п’ять тисяч фургонів з вуличною їжею. Наприклад, цьогорічний лауреат Венді – Фернандо Мартінес та його родина у 2007 році опинились перед загрозою видворення з місця їх діяльності в Брукліні. А сьогодні це ж підприємство визнано найкращим у районі Нью-Йорка!

І недаремно вважається, що Нью-Йорк любить все вищої якості – навіть їжа на вулицях тут не проста, а з нагородами.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG