Спеціальні потреби

Україна і Росія домовляються про перезавантаження відносин


Україна готова до відновлення повноцінного діалогу із Російською Федерацією на всіх рівнях. Цей месидж новопризначений міністр закордонних справ України Петро Порошенко намагався донести до російського керівництва під час свого першого з часу призначення візиту до Москви. Після переговорів він зявив, що залишився задоволеним обміном інформацією з російським колегою Сергієм Лавровим з усіх питань.

Про необхідність перезавантаження стосунків двох сусідніх держав заговорили після того, як влітку цього року рівень напруги між ними досяг найвищої точки. Тоді президенти України і Росії обмінялися різкими заявами і здавалося, закрили всі шляхи до пошуку компромісу. Петро Порошенко, якому ще два роки тому Росія відмовила у в'їзді, нині оголосив налагодження діалогу із північним сусідом своїм основним завданням.

Оглядачі передбачають – Київ і Москву чекають непрості переговори щодо питань безпеки, взаємного допуску виробників на свої ринки, списків громадян-«персон нон-грата», делімітації і демаркації кордонів. Нині ж сторони домовилися відновити діяльність спільної комісії з питань перебування Чорноморського флоту РФ в Криму. Міністри підтвердили непорушність угод про базування флоту і оголосили, що будуть вирішувати всі суперечливі питання виключно за столом переговорів, уникаючи публічних заяв. Це стосується не тільки питань флоту, а й усіх інших численних двосторонніх проблем.

В Україні кажуть: першим сигналом, що Москва також готова відмовитися від політики конфронтації міг би стати приїзд російського посла. Після відставки з цієї посади Віктора Черномирдіна, Кремль вирішив не надсилати до Києва його наступника Михайла Зурабова. Під час переговорів керівник російського МЗС запевнив, що дипломат приїде «найближчим часом». І хоч точної дати пан Лавров так і не озвучив, оглядачі зазначають, що навіть це формулювання означає певний прогрес. Адже раніше російські урядовці давали зрозуміти – новий посол не приїде принаймні до закінчення українських президентських виборів.

XS
SM
MD
LG