Спеціальні потреби

Колишнім раковим пацієнтам потрібні додаткові обстеження

Американський Фонд боротьби з хворобою раку серед дітей, повідомляє, що щороку приблизно 160 тисячам дітей у світі ставлять діагноз раку. Їх шанси виживання кращі в розвинутих країнах, ніж деінде. Одначе, широкомасштабне дослідження у Північній Америці недавно встановило, що багато пацієнтів, які дожили до дорослого віку, не проходять необхідних додаткових обстежень.

Келі Кравел у дитячому віці хворіла на лейкемію і лікарі також поставили їй діагноз раку шкіри, раку щитовидної залози і раку молочної залози. Вони сказали їй, що через хіміотерапію і радіацію, які їй довелось проходити, вона не зможе народити дітей.

Сьогодні науковці переконані, що токсичні хімікати, які понад 20 років тому використовувались у боротьбі з раковими хворобами можливо спричинилися до підвищеного ризику захворювань у майбутньому.

У 1993 році розпочалось дослідження стану здоров’я осіб, яким між 1970 і 1986 роками було поставлено діагноз раку. На підставі його результатів встановлено, що наслідком хіміотерапії, радіації та інших онкологічних процедур є поява різних захворювань у дорослому віці: від передчасної менопаузи, інсульту, до інших видів раку.

Келі Кравел тепер проходить періодичні тести на рак.
Однак до 90 відсотків учасників дослідження ніколи не пройшли звичайну колоноскопію, 75 відсотків не пройшли обстеження на рак шкіри, а 50 відсотків жінок не робили мамограму.

Рак товстої кишки, прямої кишки, молочної залози і шкіри пов’язують із кількістю радіотерапії, яку пройшли пацієнти в дитинстві.

Дослідниця Джоржтаунського університету доктор Азіза Шад вважає регулярні додаткові обстеження після вилікування критично важливими.

«Можливо не вдасться змінити курс того, що має статися, але можна зробити це більш терпимим завдяки вчасному виявленню, запобіганню і лікуванню», - каже ця лікарка.

Дослідники наголошують на важливості втримання зв’язку між лікарем і пацієнтом, який в дитинстві вилікувався від раку.

Чотири роки тому Мет’ю Ґросману поставили діагноз рак мозку. Сьогодні він у ремісії, але далі сумлінно ходить на обстеження. «Це насправді безконечна боротьба», - визнає пацієнт.

Координатори дослідження вказують на те, що протягом останніх 20 років значно поліпшилось лікування ракових захворювань у дітей. Вони надіються, що обстеження дітей, які сьогодні лікуються від раку, дадуть підстави на сподівання оптимістичніших прогнозів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG