Спеціальні потреби

Сенат зробив ще один крок в напрямку медреформи

Американські законодавці стали на крок ближче до проведення реформи галузі охорони здоров’я. У вівторок законопроект реформи прийняв Фінансовий комітет Сенату. Демократи узгоджують всі розбіжності і працюють над фінальною версією закону, яку буде представлено на загальних дебатах у Сенаті 26-го жовтня. Тим часом Барак Обама має амбітні плани підписати законопроект вже до кінця цього року.

Проголосувавши чотирнадцятьма голосами проти дев’яти, Фінансовий комітет Сенату прийняв законопроект реформи галузі охорони здоров’я, запропонований демократом Максом Бакусом. Вирішальним у цьому голосуванні був голос сенатора від Республіканської партії – Олімпії Сноу.

Після інтенсивної чотиримісячної кампанії лобіювання, включно з приватними зустрічами у Білому домі, Олімпія Сноу стала першою від Республіканської партії, хто підтримав законопроект демократів. Президент Обама привітав рішення Сноу, однак зазначив, що попереду ще багато роботи.

Законопроект зараз мають узгодити з іншими версіями Сенатських комітетів. Пошуки компромісу будуть важкими, адже кожна зі сторін наполягає на внесенні додаткових змін. Втім, якщо законопроект буде сильно змінений, демократи можуть втратити підтримку Олімпії Сноу.

Одним із найбільших викликів може бути Палата представників, де демократи не підтримують реформи, запропонованої Бакусом у Сенаті, оскільки вона не передбачає створення державної програми медичного страхування. Демократи кажуть, що досягнення компромісу навряд чи відбудеться без участі президента Обами. Очевидно, що перш ніж фінальна версія законопроекту буде винесена на обговорення в Сенаті, відбудеться ще не одна зустріч за зачиненими дверима.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG