Спеціальні потреби

Місто Піттсбург готується до саміту Великої двадцятки

Коли у травні цього року Білий дім оголосив, що саміт Великої двадцятки США прийматимуть у місті Піттсбург, штату Пенсильванія, журналісти були здивовані, адже Піттсбург має закоренілий імідж сталеливарного міста із забрудненим повітрям. Однак, промисловість Піттсбурга занепала ще 30 років тому, а місто зуміло перебудувати свою економіку, очистити навколишнє середовище, і є прикладом економічної стабільності у час загальної рецесії. Мешканці міста сподіваються, що міжнародний саміт змінить імідж Піттсбурга.

Колишній працівник адміністрації міста, а нині професор одного з місцевих університетів Джозеф Містік згадує як місто почало трансформуватися:

«Нам потрібно було мінятися кардинально. І ми зробили акцент на освіту та медичну галузь, тобто університети та лікарні. Це все змінило».

Місцевий університет Карнегі Мелона перетворився на центр наукових досліджень і вважається шостим у світі в галузі технологічних розробок. Шпиталь при університеті Піттсбурга є лідером у галузі трансплантації людських органів, лікуванні раку та дитячих хвороб. Медичний центр розташований у хмарочосі, де колись була штаб-квартира сталеливарної індустрії. В уяві багатьох американців Піттсбург досі залишається містом величезних труб з клубами диму, втім, насправді місто давно позбулось брудного повітря.

Місто залишилось відносно захищеним від економічної кризи. Безробіття в районі Піттсбурга на 3% нижче, ніж у середньому по країні.

Напередодні саміту місто готує місцевий палац з’їздів, де відбудеться зустріч світових лідерів. І хоча проведення саміту означає перекриті вулиці та затори на дорогах, мешканці Піттсбурга з нетерпінням чекають нагоди показати світу нове обличчя свого міста.
XS
SM
MD
LG