Спеціальні потреби

Тимошенко затвердила проект бюджету на 2010 рік


7 гривень 50 копійок за один долар. Такий валютний курс закладений до урядового проекту Держбюджету на наступний рік. Як запевнила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, цей показник цілком реальний. Середньорічний курс у 7,5 гривні за долар «навіть завищений», -- заявила прем’єрка, відкриваючи позачергове засідання Кабміну у понеділок. За її прогнозом, після президентських виборів гривня знову піде вгору. Адже для девальвації національної валюти до нинішнього рівня – переконана Тимошенко – немає жодних економічних причин.

Хоч і побудований на оптимістичних розрахунках – курс 7,5 гривні за долар, зростання ВВП, помірна інфляція – головний кошторис країни все одно виглядає не вельми втішно. Дефіцит у 46,7 мільярда гривень – таку бюджетну дірку передбачає проект Держбюджету-2010, що його остаточно затвердив Кабмін на своєму позачерговому засіданні у понеділок. Згаданий дефіцит становить 3,97% від ВВП замість 3%, які планувалися раніше.

У вівторок 15 вересня уряд презентуватиме свій проект Держбюджету, після чого документ має бути поданий до Верховної Ради. Юлія Тимошенко вже зараз очікує на жорстку критику проекту з боку опонентів уряду, пояснюючи це політичною конкуренцією:

«Я переконана, що всі кандидати в президенти усіх рівнів і мастей будуть в один голос кричати, який жахливий бюджет», -- заявила прем’єрка напередодні.

Вона також запевнила: «кошторис стане реальністю всупереч будь-якій протидії». У разі, якщо бюджет-2010 не буде схвалений парламентом, Тимошенко пообіцяла ввести його в дію сама – постановою Кабміну.

А тим часом президент України Віктор Ющенко гостро скритикував пропонований урядом бюджет-2010. Президент закликав прем’єрку «відмовитись від передвиборчого популізму» та «запропонувати країні справедливий бюджет з наголосом на інвестиціях, а не чергову ‘скриньку з бонусами’. Другий поспіль нереальний бюджет в умовах глобальної економічної кризи стане крахом для української економіки і соціальної сфери», -- підкреслив Ющенко, чиї слова процитувала у понеділок прес-секретар глави держави Ірина Ванникова. Вона нагадала також, що президент категорично заперечує проти дефіциту в 3% ВВП.

Що ж до наміру Тимошенко ввести в дію Держбюджет в обхід парламенту, урядовою постановою, -- то ця заява прем’єр-міністра обурила її опонентів із Партії регіонів. Як вважає народний депутат, заступник голови ПР Ганна Герман, такі заяви загрожують згортанням демократії в Україні. «Це неповага до законів і демонстрація того, що в Україні вже незабаром можлива диктатура», -- сказала Герман.

Нагадаємо: згідно з Бюджетним кодексом, головний фінансовий документ країни – Держбюджет – має бути переданий до Верховної Ради не пізніше 15 вересня. При цьому він має бути прийнятий парламентом у першому читанні до 20 жовтня, у другому – до 20 листопада, а в цілому – не пізніше 1 грудня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG