Спеціальні потреби

В Обами нові ініціативи для стабілізації економіки

У річницю оголошення про банкрутство інвестиційного банку Ліман Бразерз президент США Барак Обама виступив із промовою на Волл Стріт, присвяченою фінансовій кризі. Він оголосив, що програми з відживлення фінансових інституцій США, запроваджені спочатку адміністрацією Буша, а потім нинішньою адміністрацією вартістю у сотні мільярдів доларів значно стабілізували фінансову систему. І хоча економіка почала нормалізуватися, заявив президент, чимало ще має бути зроблено, аби вийти з сьогоднішньої рецесії та не допустити повторення подібної фінансової кризи у майбутньому. Для досягнення останнього Барак Обама запропоновував найбільшу з часів Великої депресії реформу спостереження за діяльністю ринку фінансових послуг, яка включатиме три наступні ініціативи:

«По-перше ми пропонуємо нові правила, аби захистити споживача, і створення нового агентства з захисту прав споживача, яке має впроваджувати ці правила. Ця криза не була лише результатом рішень, які приймалися наймогутнішими представниками фінансової сфери. Вона була також результатом рішень звичайних американців, таких як відкриття нової кредитної картки чи отримання позички на купівлю житла. І багато з них взяли позички, знаючи, що вони їх не можуть собі дозволити. Також мільйони американців підписали контракти, які вони не до кінця розуміли та які були запропоновані позичальниками, що не завжди говорили правду. Частково це через те, що не існує єдиного агентства, завдання якого полягало б у тому, аби переконатися, що цього не станеться. І це ми плануємо змінити. Агентство з захисту прав споживачів на ринку фінансових послуг матиме повноваження переконуватись, щоб споживач отримував інформацію, яка є чіткою та зрозумілою, та упереджуватиме найгірші випадки зловживань».

«По-друге, ми маємо закрити прогалини в законодавстві, які опинилися у самій серцевині кризи. Згідно з існуючими правилами, деякі фірми можуть самі обирати, яке агентство буде спостерігати за їхньою діяльністю, інші – як компанії з управління хеджевими фондами - можуть взагалі діяти за межами спостереження за фінансовою системою. Одна з причин цієї кризи полягає в тому, що чимало агентств були відповідальні за спостереження за діяльністю певного виду компаній, але ніхто не мав відповідальності спостерігати за фінансовою системою загалом. У результаті, падіння однієї фірми стало загрозою існування багатьох інших. Ми зіштовхнулися з величезною кризою в історії людства, а наглядові агентства були захоплені зненацька та не мали достатньо повноважень. І це тому ми створюємо чіткі правила звітності та відповідальності для найбільших фінансових фірм, які становлять систематичний ризик. Покладаючи на Центральний банк відповідальність за спостереження за діяльністю найбільших фірм, ми створюємо Раду зі спостереження, яка збере разом інспекторів у різних галузях, аби вони могли обмінюватися інформацією, знаходити недоліки законодавства та вирішувати проблеми, які не є прерогативою якогось одного агентства».

«І - останнє. Ми маємо закрити прогалини, які існують не лише в цій країні, але і між країнами. Сполучені Штати очолюють спільні зусилля з відновлення процвітання як у найбільших економіках світу, так і в економіках, які розвиваються найшвидшими темпами. Під час саміту в Лондоні у квітні цього року лідери домовилися працювати разом, аби підживити попит на продукти та послуги у світі, а також усунути причини, які викликали таке глибоке та довге світове економічне падіння. І ця робота триватиме наступний тиждень у Пітсбургу, де збереться саміт Великої двадцятки».

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG