Спеціальні потреби

Іран готовий відновити ядерний діалог


Представник іранського уряду заявляє, що його країна готова відновити обговорення зі світовими великодержавами своєї ядерної програми. Про це у вівторок повідомили державні мас-медіа Ірану з посиланням на голову Верховної національної ради безпеки Саїда Джалілі, додавши, що Тегеран підготовував низку нових пропозицій.

Згідно з повідомленнями, Джалілі заявив, що новий пакет може служити основою переговорів з п’ятьма членами Ради Безпеки ООН і Німеччини, які регулярно обговорюють іранську ядерну програму. Ця група у складі США, Росії, Китаю, Франції, Великобританії і Німеччини пропонує Тегерану торговельні ініціативи з метою припинення ним програми збагачення урану. При чому Вашингтон попередив Іран, що необхідно дати відповідь на пропозиції групи до відкриття сесії Генеральної Асамблеї ООН пізніше цього місяця.

Представники шести названих держав проведуть цього тижня у Франкфурті переговори про можливість впровадження жорсткіших санкцій проти Ірану у відпадку його відмови у співпраці.

На Іран вже накладено три пакети санкцій Ради Безпеки ООН за його ядерну програму.

Країни Заходу обвинувачують Іран в намаганнях розробити ядерну зброю. Тегеран твердить, що його програма призначена виключно для мирних цілей.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG