Спеціальні потреби

У США зростає попит на «зелені» будинки

Ринок нерухомості у США, як повідомляє уряд, починає поступово виходити з кризи. У червні продаж житла на вторинному ринку зріс на 3.5%. Ріелтори кажуть, що особливо стійкий попит є на, так звані, «зелені» будинки - побудовані з екологічно чистих матеріалів з урахуванням найновіших енергозберігаючих технологій.

Серед агентів з нерухомості з’явилися навіть такі, які пройшли особливе навчання і тепер спеціалізуються на продажі «зелених» будинків.

Майкл Кіфер - один з нового покоління агентів з продажу нерухомого майна, кваліфікованих, як експерти з «зелених» будинків. Він працює в районі американської столиці. Майкл пояснює своєму клієнту, потенційному покупцеві квартири, деякі використані «зелені» технології:

«Матеріали, які ви бачите в більшості будинків, включають багато пластмаси. Але тут використано лише утилізований бетон і скляні пляшки….А посудомийна машина - енергозберігаючої категорії».

Майкл Кіфер каже, що всі побутові прилади в кухні мають рейтинг «Енерджі Стар» - тобто відповідають вимогам щодо енергозбереження, встановленим Агентством захисту природного середовища США і Міністерством енергетики. У таких будинках люди платять менше за комунальні послуги і допомагають довкіллю.

Кіфер каже, що багато споживачів, які приходять до цього, хочуть знати більше про енергозбереження, про «здоровий» дизайн будівель, і про те, на що слід звертати увагу під час огляду будинків.

Кіфер одержав відповідний сертифікат від компанії «Екоброкер Інтернешенл», яка вже підготувала понад 5 тисяч агентів з продажу екологічно чистого житла у США і закордоном.

Минулого листопада Національна асоціація ріелторів - членами якої є один мільйон двісті людей - започаткувала свою власну програму «зеленого дизайну». Представник організації Енді Нортон каже, що відгук на цю програму просто неймовірний:

«По всій країні майже кожного разу, коли пропонуються курси навчання, всі місця одразу заповнюються. Національна асоціація прогнозує, що до кінця цього року десь чотири тисячі агентів пройдуть курс, а це набагато більше ніж ми очікували спочатку».

У період економічного спаду ціни на житло впали. Експерти кажуть, що екологічно чисті доми здебільшого коштують більше, ніж звичайні. Проте потенційних покупців житла, таких як Кім Корбет-Найт, це не відлякує. Вона каже, що за екологічно чистий дім і такий, який зберігає енергію, абсолютно готова заплатити трошки більше.

Професіонали можуть також допомогти власникам житла робити деякі зміни у їхніх будинках, сприяючи захистові природного середовища та енергозбереженню.

У 2007 році Сет Ґарленд купив, за допомогою агента Майкла Кіфера, столітній будинок у Вашингтоні. Він замінив там побутові прилади, вікна, унітази та ізоляцію новими матеріалами і приладами, що економлять енергію. Ґарленд віддає належне досвіду Кіфера, який дуже йому допоміг. Тепер він бачить велику різницю у рахунках за енергопостачання:

«У порівнянні з людьми, які мають доми подібних розмірів у нашому районі, ми платимо приблизно третину в зимовий період, в найхолодніші місяці. Ми чули, що люди витрачають 500 доларів на місяць на обігрів своїх будинків. Ми ж платимо приблизно 150», - додав домовласник.

Ґарленд вважає, що витрати на перебудову дому окупляться йому в найближчому майбутньому.

Рецесія, кажуть експерти, спонукає людей по новому дивитись на споживання енергії. Мабуть саме тому попит на агентів - експертів з продажу «зелених» будинків - постійно зростає.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG