Спеціальні потреби

В Україну готується новий російський посол


Українська влада погодилася на запропоновану Російською Федерацією кандидатуру нового посла. За інформацією диппредставництва, секретаріат президента підтвердив, що радник президента і колишній міністр охорони здоров'я РФ Михайло Зурабов може почати свою місію. Він має змінити колишнього посла Віктора Черномирдіна, який залишив посаду у червні цього року після восьмирічного перебування в Україні.

Деякі медіа повідомили, що українська влада свідомо затягувала із узгодженням нового російського посла. Адже Росія запропонувала його кандидатуру більше місяця тому. Президент Віктор Ющенко заперечив наявність суперечностей щодо кандидатури наступника пана Чорномирдіна. «Всі питання, які стосуються призначення і перебування посла, вирішені. Я не бачу в цьому якихось проблем державного рівня», - заявив президент.

Водночас оглядачі зауважують, що протягом цього часу дипломатичні стосунки між Росією та Україною вчергове загострилися. Київ оголосив про рішення вислати з країни двох російських дипломатів, які начебто займалися діями, несумісними із їхнім статусом. РФ розцінила це як недружній крок і заявила про дзеркальну відповідь. Інша точка напруження – постачання Україною зброї Грузії. Російські урядовці погрожують Києву економічними і політичними санкціями, якщо той не припинить продавати озброєння Тбілісі.

Тимчасово повірений у справах Російської Федерації в Україні Всеволод Лоскутов сьогодні заявив, що його країна налаштована переконати Київ відмовитися від постачання зброї в Закавказзя. «Ми хочемо домовитися і переконати наших українських партнерів, що не варто поставляти зброю Грузії, оскільки це може привести до нестабільності», - сказав дипломат. «У нас різні точки зору, позиції, але ми прагнемо знаходити рішення і не вдаватися до санкцій», - додав він.

Михайло Зурабов почне виконувати обов'язки після вручення вірчих грамот презеденту Ющенку. Нині сторони узгоджують дату цієї процедури.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG