Спеціальні потреби

Гривня рекордно подешевшала по відношенні до долара


Українська національна валюта втратила за день майже 3% вартості і впала нижче психологічно важливої позначки 8 гривень за 1 американський долар. Міжбанківські розрахунки в кінці робочого дня у вівторок здійнювалися з розрахунку 1 до 8,175. Востаннє так дешево українська валюта коштувала у квітні цього року, відколи спопстерігався декількамісячний період стабільності на валютному ринку. Деякі експерти прогнозують подальше здешевшення гривні і не виключають, що до кінця літа її курс сягне 10UAH/1$.

Національний банк знову виходив на міжбанківський ринок з інтервенціями, але вони не змогли задовольнити підвищений попит на іноземну валюту. НБУ пояснює послаблення курсу слабкістю української економіки, яка продовжує демонструвати спад. Керівництво стверджує, що Нацбанк продасть 100 мільйонів доларів для підтримки гривні і готовий вжити кроків, щоб надалі згладжувати різкі курсові коливання на валютному ринку. В його арсеналі – валютні інтервенції, аукціони для фізичних та юридичних осіб. Втім, НБУ поки що утримується від обіцянок тримати обмінний курс в певних рамках.

Саме це й провокує підвищений попит на валюту, кажуть деякі експерти. Населення в очікуванні девальвації продовжує скуповувати іноземну валюту. Аналітики кажуть, що порівняно з травнем, попит на неї зріс вдвічі. Так само діють банки, які планують заробити на валютних спекуляціях. Оглядачі також пояснюють значне коливаня надлишком на ринку гривні, емісія якої активізувалася в кінці травня. Також в кінці місяця традиційно великі закупки валюти для розрахунків за російський газ здійснює НАК «Нафтогаз України».

Послаблення гривні може стимулювати український експорт та стимулювати продаж за кордон продукції українських меткомбінатів та хімзаводів. Водночас падіння національної валюти призведе до подорожчання імпортних енергоносіїв.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG