Спеціальні потреби

Діти – часті жертви вуличних стрілянин у Чикаго

Володіння зброєю є одним із найбільш дискусійних питань в американському суспільстві. Найбільше занепокоєння воно викликає у великих містах, зокрема у Чикаго, де внаслідок вуличних стрілянин від початку року загинуло 200 людей, у тому числі 40 дітей.

В околицях Чикаго звуки пострілів та сирени поліцейських машин стали звичним явищем. Цього року у вуличних стрілянинах вже загинуло 40 школярів. Один із останніх фатальних випадків – смерть дев’ятирічної дівчинки, яка загинула від кулі, миючі свого собаку. Двоюрідна сестричка загиблої дівчинки Чент Мофіт задумувалася над смертю родички:

«Я зрозуміла, що життя коротке, ніколи не знаєш, коли воно закінчиться, тому треба жити зараз».

Лише за шість місяців цього року на вулицях Чикаго було вбито більше американців, аніж в Іраку чи Афганістані.

Священик Майкл Флеґер каже, що цього року йому довелося поховати чотирьох дітей. 13-річний хлопець загинув від пострілу, коли йшов у магазин, 15-річний підліток – коли виходив з автобуса.

Пастор Флеґер очолив акцію проти збройного насилля. Перед своєю церквою він повісив перевернутий американський прапор – знак, який символізує велику трагедію, і який використовують лише в екстремальних ситуаціях:

«Люди незадоволені прапором. Але, я кажу їм: ‘Станьте тут біля труни, подивіться на цю дитину і скажіть мені, що перевернутий прапор важливіший, аніж вбита дитина’».

Для пастора Флеґера - це особиста трагедія. Серед дітей, яких йому довелося поховати – був його 17-річний прийомний син, який загинув від кулі:

«Це єдина річ у моєму житті, яка мене підкосила. Я не знав, чи я зможу продовжувати свою пасторську місію, бо я бачив, як було зруйновано це молоде життя».

Пастор Флеґер не єдиний, кому ця проблема небайдужа. Мешканка Чикаго Марсіа Дайсон оголосила 20-ти денне голодування, аби привернути увагу до цієї критичної ситуації, яку, на її думку, ігнорують:

«Якщо б вбивали білих чоловіків чи білих жінок, або чорношкіру еліту, яка вчилася у Принстоні, ми б назвали це епідемією. Але, потрібно так само ставитися до цих дітей».

Пастор Майкл Флеґер запитує скільки ще дітей має померти, перш ніж ми зрозуміємо, що треба щось зробити?

Поки що на це запитання офіційний Вашингтон не дав відповіді.

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG