Спеціальні потреби

Як одне американське містечко долає власний занепад

Містечко Бреддок, у штаті Пенсильванія, теперішня криза не дуже поразила. Справа у тому, що рецесія тут розпочалася ще у середині 70-х і ніколи не закінчилася. Серед небайдужих людей, які дбають про його відбудову є як місцеве населення, так і новосели.

Покинуті будинки та зачинені крамниці Бреддока можуть бути чудовою декорацією до фільму про місто-привид. Усе ж є люди, які прагнуть повернути містечку колишню славу сталеливарної столиці.

Джон Феттерман переїхав у Бреддок у 2001 році, щоб працювати з проблемними підлітками. Він каже, що хотів залучити до життя громади дітей з непривілейованих родин, а ці молоді люди у 2006 обрали його мером міста.

Так Джон Феттерман очолив місто, поражене безробіттям та злочинністю. Врятувати місто стало його місією. Він навіть зробив на лівій руці татуїровку поштового індексу Бреддока. Коли Джон зайняв крісло мера, місто зяяло пусткою - ряди облишених будинків, пустирі та закриті крамниці. Він мріяв про зміни: перетворити пустирі на садиби та баскетбольні майданчики; створити безпечні умови життя для мешканців міста та побудувати доступне житло для людей похилого віку.

Мер міста Бреддок каже, що важко за короткий проміжок часу виправити те, що розвалювалось протягом сорока років. «Нам потрібна громада, здатна дбати про старих та приваблювати нових мешканців», - вважає Джон Феттерман.

Поволі заходять зміни. Тепер у місцевій бібліотеці відкрилась нова гончарна майстерня.

Підняти громаду, на думку мера, під силу новоприбулим лише у співпраці з такими старожилами як директор місцевої бібліотеки Віккі Вірґо та колишня представниця місцевої адміністрації Евелін Бензо.

Евелін Бензо, яка працює тепер волонтером, каже: «всі мають долучитись до справи. Не важливо, чи ви тут живите, чи працюєте - про громаду треба дбати всім, як про свою власну».

Одним із головних кроків на шляху підняття рівня життя громади Феттермен вважає боротьбу з безробіттям - для чого і був заснований Центр допомоги безробітним. Мешканці міста можуть тут безкоштовно проконсультуватись, пройти перекваліфікацію, закінчити ряд навчальних курсів та отримати допомогу з нагляду за дитиною.

Мер Феттерман має намір відновити роботу металургійного заводу «Керрі Фернес», розташованого на передмісті Бреддока, який не працює вже понад двадцять років, позбавляючи місто робочих місць та поповнень у місцевий бюджет. Феттерман розраховує профінансувати цей проект, отримавши кошти з федерального пакету допомоги.

Коли вдасться відновити роботу заводу - то, як каже Джон Феттерман: «ми піднімемо регіон, привабимо сюди багато зелених компаній, які не лише принесуть із собою нові робочі міста, але і оживлять ринок нерухомості».

Мер Бредокку не сумнівається, що одного дня це невелике містечко, з його багатим індустріальним минулим, знову зможе зайняти гідне місце на карті країни.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG