Спеціальні потреби

Кінна терапія набирає все більшої популярності

Сьогодні тварин використовують у багатьох різновидах терапії. Найбільшими помічниками людей з фізичними вадами залишаються собаки. Втім не меншу допомогу можна отримати і від коней. Іппотерапія – лікування з використанням коней – набирає все більшої популярності у світі. Їзда верхи, доводять експерти, стимулює м’язи тіла і не завдає болю. Рекомендують цей метод як дорослим, так і дітям-інвалідам.

У тринадцятирічної Лори Ґреґ – церебральний параліч, вона страждає від cліпоти і вона також німа. Більшість свого життя вона проводить в інвалідному візку, але раз на тиждень Лора міняє його на сідло. Її мати Керен Ґреґ каже, що для неї це можливість раз на тиждень знову відчути, що таке ходити.

Керен Ґреґ приводить свою доньку на терапію щотижня, з часу, коли їй виповнилося шість років. Матір каже, що бачить зміни у дитині після кожного такого заняття:

«Її м’язи надзвичайно напружені або розслаблені. Дитина з церебральним паралічем не може їх контролювати, але завдяки коням вона розслабляє саме ті м’язи, які треба розслабит і зміцнює ті, які потрібно зміцнити».

Лора – одна з 85 дітей, яких щотижня привозять на ферму у штаті Вірджинія, де хворим дітлахам допомагають уже майже 30 років. Загалом, у США нараховується понад сімсот таких програм.

Виконавчий директор Бріана Борнгорст працює у цій програмі вісім років. Про свою працю вона розповідає:

«До нас приводять людей з фізичними вадами, як то церебральний параліч. Також діти, які мають проблеми із увагою та засвоєнням інформації, синдромом Дауна та іншими хворобами».

У 16-річного Семюела Селніка – синдром Дауна. Його мати Барбара привозить сина на програму уже чотири роки:

«Як більшість людей із цим синдромом, він має досить кволі м’язи. Їзда верхи допомагає йому, адже працюють основні м’язи. З часом осанка покращилась».

На заняттях допомагають волонтери. Деякі пацієнти потребують допомоги аж трьох людей – один веде коня, двоє інших страхують наїзника по боках. Новим пацієнтам, як наприклад Кірі, зазвичай дають досвідченого коня.

Коли Кіра звикне, їй можуть дати нового коня, кожен з яких пройшов спеціальне тренування. Бріана Борнгорст вважає, що необхідно провести більше досліджень терапевтичного впливу їзди на конях. Але і без наукових досліджень батьки пацієнтів давно помітили позитивні зміни.

19-річна Дженніфер Гендрик пережила чотири важкі інсульти, після чого її частково паралізувало. Перед тим, як почати займатися тут, вона спробувала традиційну фізичну терапію. Вона каже:

«Я можу самостійно рухатися. Але їзда верхи зміцнила мене, подвоїла навантаження і відчуття задоволення».

Саме це відчуття задоволення від спілкування з кіньми ось уже багато років приводить на ферму Дженніфер та багато інших.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG