Спеціальні потреби

Звіт Білого дому: Південна Флорида під загрозою затоплення

Негативні наслідки глобального потепління вже зараз відчувають на собі жителі Сполучених Штатів. А згодом ситуація лише ставатиме гіршою. Про це говориться у першому звіті щодо кліматичних змін, який підготувала і оприлюднила у вівторок адміністрація Барака Обами. Білий дім застерігає, що інфраструктура країни не готова до таких змін. І якщо терміново не вжити заходів, вже через кілька десятиліть державу чекають серйозні катаклізми і соціальні катастрофи.

Це найдетальніший за весь час звіт про наслідки глобального потепління для США, коли-небудь виданий Білим домом. Його висновки насторожуть. У звіті розглянуто вплив кліматичних змін на кожний окремий регіон США і показано, яких руйнівних трансформацій ці регіони зазнають у найближчі десятиліття.

Через 50-100 років майже чотири тисячі кілометрів доріг у на півдні США та Новий Орлеан опиняться під водою Мексиканської затоки. Очікують, що до кінця століття рівень води в океані підніметься більше, ніж на метр. Велика частина території південної Флориди стане морським дном. Нижче рівня моря опиниться і космодром на мисі Канаверал. Заможним людям, які планують провести безтурботну старість на Флориді – є над чим замислитись.
Мешканцям північних та центральносхідних штатів доведеться звикати до температури притаманної пустельному Техасу, чи Кароліні.

Звіт свідчить, що за останні 30 років середня температура у зимовий період збільшилась у всіх штатах. У центральнозахідній частині країни це призвело до ураження шкідниками сільськогосподарських культур, зменшення врожайності, погіршення повітря і збільшення випадків захворювання на астму.

Звіт Білого дому дав американцям кілька вказівок як адаптуватись до таких змін, однак детально показав загрозу, перед якою опинилась вся країна.
XS
SM
MD
LG