Спеціальні потреби

В Ірані відбулися президентські вибори


В Ірані відбулися президентські вибори. За всіма ознаками, нинішній президент Махмуд Ахмединеджад і провідний кандидат-реформатор, колишній прем’єр-міністр Мір Госсейн Мусаві мають майже однакову підтримку серед виборців.

Голова виборчої комісії заявив, що в голосуванні взяла участь «безпрецедентна» кількість громадян, кажучи, що виборчі дільниці залишаться відкритими на дві години довше. Передбачалося, що в голосуванні взяла участь рекордна кількість із 46 мільйонів іранців з правом голосу.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї голосував на початку дня і закликав своїх земляків зробити те саме. Він також закликав іранців до спокою і до придушення будь-якої спроби створити «напруження» на виборчих дільницях.

Нинішній президент Ахмединеджад обіцяв світле і прогресивне майбутнє для Ірану.

Кандидатами в президенти є також духівник-реформатор Мегді Каррубі і консервативних поглядів колишній командир революційних гвардійців Могсен Резеї. За повідомленнями, в центрі уваги виборчих програм кандидатів є стан економіки Ірану, ядерна програма та відносини з іноземними країнами.

Президентські вибори відбулися після інтенсивної кампанії з масовими громадськими мітингами, палкими телевізійними дебатами і прилюдними виявами ворожості серед кандидатів.

Представники виборчої комісії заборонили всі мітинги і політичні зібрання в день виборів до часу оголошення результатів, що має статися в суботу.

Головний суперник президента Ахмединеджада Мусаві закликав представників виборчої комісії дотримуватись законів. Це сталося після того, як деяким із його представників не дозволено прибути на виборчі дільниці, щоб спостерігати процес голосування.

Мусаві також звинуватив державне підприємство телезв’язку в тому, що воно унеможливило передачі текстових повідомлень через мобільні телефони.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG