Спеціальні потреби

До Нью-Йорка перевезено першого в’язня з Гуантанамо


Американські органи влади перевезли до Нью-Йорка на судові слухання першого в’язня з табору в Гуантанамо Ахмеда Джілані. Його звинувачують в атаках на американські посольства в Кенії і Танзанії в 1998 році. В результаті тих атак загинуло 228 людей.

Сьогодні Джілані буде офіційно звинувачено у змові з Осамою бін Ладеном та іншими членами терористичного угруповання аль-Кайда з метою вбивства громадян США. Крім цього, йому загрожує звинувачення у відповідальності за смерть кожного з убитих в атаках, що сталися 7 серпня 1998 року.

Джілані – танзанієць за національністю – належав до терористичного угруповання аль-Кайда. Його затримали у Пакистані в 2004 році. Справу Джілані аналітики називають важливим випробуванням для адміністрації Барака Обами, яка планує закрити вязницю в Гуантанамо. Де будуть розміщені утримувані в Гуантанамо особи – досі залишається невизначеним.

Президент Обама обіцяв закрити в’язничний центр в Гуантанамо до січня наступного року. Це викликало палкі дебати у Вашингтоні. Обидві палати Конгресу відмовилися асигнувати 80 мільйонів доларів для здійснення цього плану. Законодавці твердять, що надто рано асигнувати кошти, коли ще невідомо, що робити із приблизно 240 в’язнями, які й досі залишаються в Гуантанамо.

XS
SM
MD
LG