Спеціальні потреби

КНДР погрожує військовими діями за накладення на неї санкцій


Після проведення ядерних випробувань Північною Кореєю, збройні контингенти США і Південної Кореї підняли статус своєї бойової готовності до найвищого від 2006-го року рівня. Південнокорейський есмінець патрулює морський кордон з Північною Кореєю.

Напруження в регіоні загострилось після проведеного в понеділок Північною Кореєю підземного ядерного вибуху. Відтоді Південна Корея приєдналася до очоленої США ініціативи з контролю за озброєннями, що включає обшуки суден, які можуть перевозити зброю масового ураження. Пхеньян відреагував на це погрозами військових дій проти Сеула. І пригрозив скасувати встановлене 56 років тому перемир’я.

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Південної Кореї Мун Тай-Янґ зазначив:

«Північна Корея має не погрожувати нам війною, а натомість вона мусить приєднатись до міжнародних зусиль щодо нерозповсюдження зброї масового ураження. Вона повинна припинити розробку ядерної і ракетної зброї і почати діалог для розв’язання проблеми».

Цього тижня у Вашингтоні радник з питань національної безпеки США генерал Джеймс Джонс заявив, що поки немає прямої небезпеки, що Пхеньян запустить ядерну бомбу, бо цих технологій в нього ще немає. Втім він наголосив, що реальна загроза є в передачі цих технологій іншим країнам або терористичним організаціям.

Підвищена бойова готовність на Корейському півострові є на найвищому з 2006-го року рівні, коли КНДР провела своє перше ядерне випробування. За словами генерала Джонса, за реакцією світу на дії Пхеньяна уважно стежить Іран, який провів своє ракетне випробування тижень тому. Генерал Джеймс Джонс зазначив, що більшість уваги світу зосереджена на подіях в Північній Кореї та Ірані. І реакція США на ці події матиме надзвичайно важливий вплив.

Рада Безпеки ООН готує свою відповідь на дії КНДР. Очікують, що голосування у цій справі відбудеться наступного тижня. Вашингтон наполягатиме, щоб ООН наклала на Північну Корею жорсткіші санкції.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG