Спеціальні потреби

У США відзначили День пам’яті загиблих у війнах

У Сполучених Штатах відзначили національний День пам’яті загиблих військових, які віддали своє життя, служачи своїй країні. Президент США Барак Обама поклав вінок біля могили невідомого солдата на Арлінгтонському національному цвинтарі, що біля Вашингтона. Понад 300 тисяч людей поховані на цьому цвинтарі, більшість з яких солдати американських збройних сил. Починаючи з бійців, які загинули у Громадянській війні – більше 150 років тому, і закінчуючи тими, хто загинув нещодавно в Іраку та Афганістані.

У ці дні відбувалися заходи вшанування пам’яті ветеранів по всій країні.

148 тисяч імен одне за одним цілодобово протягом дев’яти днів читали волонтери на військовому цвинтарі міста Ріверсайд, що у штаті Каліфорнія.

Це імена тих мешканців міста, хто віддав свої життя, перебуваючи на військовій службі.

Подібні церемонії пам’яті відбулися на військових кладовищах по всій країні. Традиційно тисячі волонтерів, у знак пошани, біля могили кожного ветерана встромили прапорець. Майже 300 тисяч прапорців поклали на Арлінгтонському цвинтарі, де поховані ветерани усіх воєн: від Громадянської до воєн в Іраку та Афганістані.

У Нью-Йорку церква на Мангеттені вшанувала окремо загиблих в Іраку та Афганістані. А в самому Афганістані американські солдати віддали шану пам’яті своїм загиблим товаришам. Деякі з них ще кілька днів тому, стояли разом з ними у строю.

Крім заходів зі вшанування загиблих у багатьох містах США відбулися святкові паради, які організовує місцева влада спільно з волонтерами. Їх мета – нагадати громаді про військові подвиги їхніх земляків.

У Вашингтон традиційно на День пам’яті з усієї країни з’їхались байкери на парад під назвою «Грім на колесах» Цей парад був започаткований більше 20 років тому ветеранами В’єтнамьскої війни як рух за допомогу у пошуку пропалих безвісти солдатів попередніх військових конфліктів. Цього року півмільйона байкерів взяли участь у цьому параді.

А на галявині біля Капітолію в американські столиці пройшов святковий концерт. Відомі політики, зірки кіно і музики і тисячі простих американців прийшли на концерт аби віддати шану людям, що у різні часи пожертвували життям заради своєї країни.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG