Спеціальні потреби

Обама вирішив не оприлюднювати скандальні фото

Президент США Барак Обама прийняв рішення не оприлюднювати фотографії, на яких зафіксовано знущання американських солдатів над в‘язнями в Іраку та Афганістані. Ще кілька місяців тому, федеральний суд наказав Білому дому оприлюднити всі існуючі фотографії, що стосуються фактів наруги над полоненими. Тоді Обама обіцяв виконати рішення суду. Втім під тиском певних політиків та командування армії, президент змінив свою думку і дав розпорядження своїм юристам подати апеляцію в федеральний суд.

Раніше Білий дім переконував, що оприлюднення фотографій не загрожуватиме безпеці американських солдатів в Іраку та Афганістані. втім зараз президент говорить по-іншому.

«Оприлюднення цих фотографій, я переконаний, ще більше розворушить анти-американські настрої і наразить наші війська на більшу небезпеку».

Міністр оборони Роберт Ґейтс, який днями свідчив перед законодавцями, сказав, що командування в Іраку та Афганістані наполегливо переконувало його, що публікація нових фотографій з в‘язниці Абу-Граїб напевно збільшить кількість нападів на американців у цих країнах і допоможе терористам набирати новобранців у свої лави.

«Наші командири, і генерал МакКірнан і генерал Одієрно, висловили своє серйозне занепокоєння тим, що вихід цих фотографій на поверхню коштуватиме життів багатьох американців», - зазначив Ґейтс.

Обама вже дав доручення юристам Білого дому підготувати апеляцію до Федерального суду.
Втім ті правозахисні організації, які добивалися оприлюдення фотографій знущань, кажуть, що це рішення Обами є ні чим іншим як продовженням і покриванням колишньої політики адмінстрації Буша.

Обама каже, що ті хто безпосередньо знущався над полоненими, зображеними на фотографіях вже понесли свої покарання.

Зайнявши таку позицію, президент опинився по одну сторону зі своїм затятим опонентом – колишнім віце-президентом Діком Чейні, який неодноразово публічно критикував контр-терористичну політику адмінстрації Обами.

Джерела в Білому домі повідомляють, що Барак Обама прийняв рішення відмовитись від оприлюднення скандальних фотографій через побоювання, що ці кадри спровокують нову хвилю антиамериканських настроїв в Іраку та Афганістані у такий критичний для американської місії у цих країнах час.
XS
SM
MD
LG