Спеціальні потреби

Де найважче і де найлегше бути матір`ю

В неділю у Сполучених Штатах відзначали День матері. Але система охорони материнства та дитинства у США є однією з найменш розвинутих серед багатих країн. Про це свідчать результати дослідження рівня охорони здоров'я дітей та матерів та ранньої освіти, підготовлене незалежною організацією «Врятуймо дітей». Згідно з ним, Сполучені Штати знаходяться на двадцять сьомому місці серед розвинутих країн, Україна - на тридцять дев'ятому. Втім, за деякими показниками Україна значно випереджає Сполучені Штати. Зокрема, рівень смертності під час пологів у США є вищим, ніж в Україні, а пільги під час вагітності та одразу після народження дитини - значно меншими. Так, якщо в Україні один з батьків може залишатися вдома з дитиною протягом ста двадцяти шести днів із збереженням повної заробітної платні, то у США жінка може дозволити собі провести з новонародженим шістдесят робочих днів і за власний рахунок.

Згідно із дослідженням організації «Врятуймо дітей», країни регіону на південь від Сахари – найтяжче місце бути матір`ю. Натомість найкраще живеться матерям у скандинавських країнах.

Організація дослідила систему охорони здоров’я дітей та матерів у ста п’ятдесяти восьми країнах. У самому кінці списку – країни Центральної Африки, де жінки часто помирають під час пологів та мало хто з них живе більше сорока п’яти років. Найтяжче в світі живеться матерям в країні Нігер. Друга з кінця – Сьєрра-Леоне. Не набагато краще Республіка Чад, Гвінея-Бісау та Демократична Республіка Конго.

Як каже представник організації Kлої О`Гара, багато з цих країн постраждали від епідемії СНІДу та регіональних збройних конфліктів. Також в тих країнах, де дівчата рано виходять заміж та вагітніють, рівень смертності в результаті пологів є вищим.

Список очолює Швеція. Далі йдуть Данія, Фінляндія та Норвегія. Гарні умови для материнства та дитинства існують також в Австралії, Ісландії та Новій Зеландії.

Окрім рівня охорони здоров`я, автори звіту також вивчали дошкільну освіту. Вони кажуть, що чим більше дитина вчиться у найменшому віці, тим більші успіхи вона демонструє у школі та за її межами. Дослідження показало, що найсерйозніше до дошкільної освіти ставлять в країнах Північної Європи. Але у лідери за цим показником потрапили і деякі бідніші країни, зокрема Куба та Вірменія.

В обох країнах держава підтримує родини з маленькими дітьми, особливо на самому початку, починаючи зі спостереження за вагітністю і до першого класу. Наприклад, на Кубі в кожній громаді існують групи підтримки та освіти батьків, які збираються два-три рази на тиждень. У Вірменії існує досить вражаюча система охорони здоров`я дітей та дитячих садків.

Дослідження демонструє, що країни Центральної Африки відстають за освітою через бідність, відсутність системи охорони здоров’я та шкіл, які не відповідають жодним стандартам. Щонайменше 75 мільйонів дітей по всьому світу не отримують навіть елементарної освіти. Найбільша частина серед них – дівчата.

Складається ситуація, коли виросло ціле покоління матерів, які мають менше освіти, ніж матері в інших країнах, і які мають менше можливостей підготувати дітей до школи, виховувати та виростити здорових дітей.

Організація «Врятуймо дітей» робить висновок, що для того, аби забезпечити успіхи дітей в школах, дошкільна освіта має бути відповідальністю не лише батьків, але і держави.Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG