Спеціальні потреби

Медведєв назвав військові навчання НАТО в Грузії провокацією


Президент Росії Дмитро Медведєв назвав заплановані НАТО військові навчання в Грузії явною провокацією. Він зробив таку заяву у четвер після підписання угод з Південною Осетією та Абхазією, згідно з якими Росія взяла на себе відповідальність за охорону кордонів обох цих регіонів.

Постійний представник Росії в НАТО заявив, що військовий альянс виявив зневагу до прохання Москви скасувати навчання і створив проблеми для країн регіону. З такою заявою Дмитро Рогозін виступив у середу після завершення першого за вісім місяців засідання Ради НАТО-Росія. Роботу Ради було призупинено після вторгнення російських військ у Грузію у серпні 2008-го року.

Напередодні зустрічі Генеральний секретар НАТО Яап де Гооп Схеффер висловив задоволення відновленням переговорів і тим, що на порядку денному засідання обговорюватиметься питання Грузії.

Переговори Ради НАТО-Росія на міністерському рівні мають відбутися у травні.

Тим часом НАТО видав розпорядження про видворення двох російських дипломатів, акредитованих у його штаб-квартирі в Брюсселі, у зв’язку із шпигунським скандалом, який завершився 12-річним ув’язненням для естонського чиновника.

У лютому суд в Естонії визнав естонського високопосадовця Германа Сімма винним у зраді батьківщини за передачу ним понад 2000 документів агентам Служби зовнішньої розвідки Росії. Сімм працював у Міністерстві оборони Естонії, де мав доступ до таємної інформації.

Британська газета «Файненшел таймс» повідомляє, що один із видворених дипломатів є сином представника РФ у НАТО.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG