Спеціальні потреби

Родина Обами відзначила Великдень


Президент Барак Обама разом з родиною взяв участь у Великодніх відправах у Єпископальній церкві святого Іоана у Вашингтоні. Яку церкву він обере собі на Пасху взагалі було гарячою темою в американських медіа, оскільки він ще не визначився, де він і його родина молитимуться регулярно. Втім Білий дім вже дав зрозуміти, що храм, який президент обрав собі для святкування Пасхи не обов`язоко буде його постійним.

Родина Обами стали мешканцями столиці вже майже три місяці тому, втім постійної церкви для себе вони ще не обрали. Відтак місцеві приходи проводять цілі кампанії, щоб привабити до себе «Головного Віруючого». Родина Обами отримує особисті листи від прихожан, як правило стримані, інколи ж досить палкі.

Втім пастор Першої пресвітеріанської церкви Роджер Ґенчфром радить президенту не поспішати. «Ми хочемо, щоб перш за він знайшов для себе і своєї родини справжній духовний дім», - каже він.

Свого часу на лавах церкви Ґенчфрома молився інший президент - Абрагам Лінкольн. Його біографи кажуть, що саме у її стінах загартувалась віра шістнадцятого президента США, коли він оплакував смерть свого сина Віллі.

Президент Обама, як відомо, має особливе ставлення до Лінкольна, так що було цілком зрозуміло, якщо б він обрав цю церкву, каже політичний оглядач Юджин Діонн.

Втім, виглядає головні конкуренти вже визначені. Серед них, Баптистська церква на дев’ятнадцятій вулиці, де родина Обами молилась у переддень інавгурації.

Втім обережність президента у виборі постійної церкви для своєї родини легко зрозуміти, враховуючи контроверсійну ситуацію, яка виникла з його колишнім пастором Джеремаєю Райтом, що дещо зашкодило його кампанії. Відтак, при виборі нового духовного дому для президента до уваги прийматимуться багато факторів: безпека, цінності, які відстоює парафія, та участь церкви у житті громади.Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG