Спеціальні потреби

Актуально

Чергова новинка 'Apple' у світі мобільних телефонів




Заробляти гроші власною працею та талантом закликає всіх охочих корпорація «Apple», яка оголосила про те що незабаром випустить у світ нову версію операційної системи для свого революційного телефону – Айфону. Вона дасть користувачам більше можливостей та інструментів для створення програм для Айфонів, які потім можна буде продати через веб-мережу компанії «Apple». Створення подібних програм стало для багатьох прибутковим бізнесом. Лише за вісім місяців, користувачі Айфонів 800 мільйонів разів завантажили такі програми чи ігри – ціна кожної коливається від одного до десяти доларів. А створити власну програму може практично кожен, навіть початківець.

Оновлена операційна система відкриває двері новій хвилі ігор та допоміжних програм. Консультант комп’ютерної галузі Тим Баджарін зазначає:

«Вони завжди були попереду. Але з цією операційною системою вони дають користувачам ще більше можливостей».

На програмуванні для Айфону можна заробити серйозні гроші. 29-річний Стів Демітер завдяки своєму новому хобі на шляху до першого заробленого мільйона. У вільний від основної роботи час він створив гру «Тризм». Створена ним гра продається за три долари. За два місяці прибуток від продажу склав чверть мільйона доларів. «Apple» залишає собі 30% від прибутків, решту отримують розробники програм.

Айфон – це не лише ігри. Так компанія «Джонсон і Джонсон» розробила програму, яка допомагає діабетикам слідкувати за рівнем цукру у крові та визначати дозу інсуліну.

А професор Стенфордського університету Джо Вонґ розробив програму для Айфону, яка дозволяє за допомогою телефону створювати музику.

Нова операційна система стане доступною цього літа. Для власників Айфонів 3G вона буде безкоштовною. Для користувачів музичних програвачів Айтач обійдеться у десять доларів.

Всі новини дня

Українці провели мітинг у рідному місті спікера Палати Представників Маккарті. Відео

Українська громада у Каліфорнії підняла український прапор і провела демонстрацію у Бекерсфілді - рідному місті спікера Палати Представників Кевіна Маккарті. Таким чином активісти хотіли пояснити, чому питання України - важливе.

Боррель: "Коли ми разом, ми сильніші. ЄС є і залишиться першим у підтримці України"

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції після зустрічі міністрів закордонних справ Україна-ЄС у Києві, 2 жовтня 2023 року. Фото Сергія СУПІНСЬКОГО / AFP

Європейський Союз наразі є і залишиться в майбутньому відданим підтримці України у її боротьбі проти російської агресії.

"Зобов’язання ЄС є чіткими, і наша підтримка продовжується в усіх вимірах", - зазначив на своїй сторінці в мережі Х Жозеп Боррель, високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики, коментуючи результати зустрічі міністрів закордонних справ ЄС й України у Києві.

За словами Борреля, на зустрічі було обговорено комплексну підтримку України, яка включає декілька компонентів, таких як безпековий, військовий, а також вступ до ЄС та процес реформ, підзвітність і формула миру.

Після зустрічі представниця Франції Катрін Колонна у мережі Х виставила фотографію голів і представників МЗС з президентом України Володимиром Зеленським, підписавши її словом "Разом".

Вона також зазначила, що зустріч – це "знак нашої підтримки України проти російської агресії. Знак європейського майбутнього України".

Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс зауважив, що ЄС "наближається до критичного моменту" у підтримці України з огляду на політичні події у США та Словаччині, які становлять додатковий виклик для одностайної підтримки України заходом. Водночас зустріч у Києві представників усіх 27 держав-членів ЄС надсилає "чітке повідомлення про те, що Європа з Україною", додав Ландсбергіс.

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок підкреслила, що "майбутнє України – в ЄС, у нашій спільноті вільних націй", і зазначила, що процес наближення до ЄС, проведення реформ "триває навіть попри жорстоку війну, яку продовжує Росія", й Берлін підтримує Київ на цьому шляху. Партнери, за словами Бербок, очікують "справжніх змін у галузі судочинства, регулювання медіа, у боротьбі з корупцією".

"Особливо актуальним" зараз є активізувати допомогу Україні до чергової зими у війні, відзначила Бербок: "Україна потребує зимової захисної парасольки, яка складається з ППО, а також із генераторів і посилення енергозабезпечення".

Що стосується процесу і строків приєднання України до ЄС, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив після зустрічі зі своїми європейськими колегами у Києві, що переговори про членство повинні розпочатися до кінця 2023 року.

"Лейтмотивом усіх виступів була тема членства України в ЄС. Ми рухаємося вперед, очікуємо рішення про початок переговорів про членство до кінця року, - заявив Кулеба, якого цитує CNN. - Це питання лише часу. І Україна, і європейська сторона налаштовані рухатися вперед із максимальною швидкістю з урахуванням всіх реформ, які проводила, проводить і буде проводити Україна".

Виїзне засідання міністрів закордонних справ країн ЄС у Києві відбувається в момент, коли серед членів ЄС зростають розбіжності щодо підтримки України на тлі обмежених успіхів ЗСУ в контрнаступі проти російських військ, нагадує Радіо Свобода. 27 країн ЄС залишилися переважно єдиними в питанні підтримки України впродовж 19 місяців повномасштабної війни, запровадивши проти Росії 11 раундів санкцій і витративши мільярди євро на зброю для Києва.

Ракети Sea Sparrow: що це за зброя і чи допоможе вона Україні звільнити Крим

Запуск ракети RIM-7 Sea Sparrow з корабля USS Wasp (LHD-1). AP

Німеччина не наважиться надати Україні ракети Taurus, а в США зволікають з передачею Києву комплексів ATACMS. Натомість Бельгія викупила і найближчим часом має відправити ЗСУ ракети Sea Sparrow. Що це за озброєння і чим корисне в операції зі звільнення Криму?

У оборонної ракети Sea Sparrow, яку ось-ось отримають ЗСУ, свої завдання та цілі, – запевняють авіаексперти. Це «Шахеди» та розвідувальні дрони, які часто запускають із Криму.

«Sea Sparrow це ракета, яка може знищувати об’єкти на відстані до 30-и кілометрів. І їх висота ураження може становити до 15-и кілометрів в залежності від саме того, що це за об’єкт. Тому, не дивлячись на те, що вона має таку назву малого радіуса дії – це не такий вже і малий радіус дії і вона дуже ефективною буде саме по знищенню «Шахедів», – каже військовий експерт Олександр Коваленко.

Для чого потрібні Sea Sparrow з дальністю дії усього-то 30 кілометрів і як вони працюють у загальній системі ППО?

«Отже, якщо ви під прицілом, вас атакує велика кількість крилатих ракет і безпілотників, ви б хотіли використати свою високоякісну систему ППО. Можливо, таку як NASAMS, щоб відбити атаки крилатих ракет. А потім вас атакують дронами, вони менші і дешевші. І тут потрібна менш складна система ППО, така як Sea Sparrow.

Отже, Sea Sparrow – це доповнення ракетного комплексу NASAMS або інших ракетних комплексів великої дальності. Це можливість більш ефективно розподіляти зброю проти цілей», – пояснює директор Центру оборонних концепцій та технологій Hudson Institute Браян Кларк.

Корабельні ракети Sea Sparrow універсальні у використанні. Їх можна запускати з різних установок, наземних зокрема.

«Вони вже використовуються в комплексі Aspide, який нам передала Іспанія, і можуть бути використані в наших ЗРК «Бук» і «Круг». Чому? Ракети до «Буків» і «Кругів» закінчуються.

Тому нам потрібне поповнення наших радянських ЗРК (зенітно-ракетний комплекс), а «Бук» – це наймасовіший наш, найбільш численний і самохідний ЗРК, який швидко можна перекидати за лінію бойового зіткнення», – розповідає авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко.

Щодо ракет Taurus остаточного рішення в уряду Німеччини поки немає. Але саме це озброєння, на думку Валерія Романенка, ідеальне для звільнення Криму. Тому що більше далекобійне ніж Storm Shadow.

«Якби ми отримали Taurus, які на 100 кілометрів більш далекобійні, то в деяких випадках ми могли б отримати такий момент: підійти на малій висоті, запустити Taurus, бо він весь час летить на надмалій висоті, йому не потрібно як крилатим бомбам підійматися на кілька тисяч.

Так от, ми б підійшли ближче кілометрів на 30, запустили би Taurus, і надійно б уразили Кримський (Керченський) міст», – вважає Валерій Романенко. Перевага однієї з модифікацій Taurus – здатність заглушити радари системи ППО противника.

«Ця ракета має модифікацію, яка проходячи повз засоби ППО і РЕБ, вона виробляє електромагнітний імпульс і цим електромагнітним імпульсом вона гасить все. Починаючи від генераторів на радіолокаційних станціях і закінчуючи фітнес-годинниками на руках тих операторів. І це єдина задача цієї ракети. Після неї відкривай ворота, заїжджай, прохідний двір», – пояснює авіаексперт і колишній інженер з випробувань «Конструкторського бюро Антонов» Костянтин Криволап.

Боєзаряду ракети Taurus достатньо, щоб зруйнувати проліт Керченського мосту, – вважає Валерій Романенко. Більше не потрібно.

«450 кілограмів вибухівки. Один удар і падає проліт. Ну, два удари, скажімо так. А що таке відремонтувати міст? Ви ж його не візьмете не повезете на завод. Або бригада не поставить латку, да?», – переконує Валерій Романенко.

Керченський міст – головна ціль ЗСУ в операції зі звільнення Криму. І в цьому одностайні всі опитані нами фахівці.

«Ситуація критична. Не дарма росіяни вигадують все, що можуть. Вони ставлять димові завіси, вони зосередили велику кількість зенітно-ракетних комплексів, вони топлять баржі, щоб не прорвалися морські дрони. Тобто ця артерія стає критичною. І не просто критичною, а вона стає критичною у війні. Бо з втратою Криму ця війна перетворюється на агонію», – каже Валерій Романенко.

У Білому домі поки що не підтвердили передачу Києву ракет ATACMS, їх ще називають «довга рука».

«Для Криму ці задачі може вирішити ATACMS з великою точністю. Там основна модифікація вона дозволяє влучати з точністю до десяти метрів. Це максимальне відхилення. А так, в середньому, як показали випробування вона три метри лупить.

Тобто це для командних пунктів, це для тих самих мостів, це для логістичних хабів. Це може бути серйозне ураження по аеродромах, якщо правильно бити», – розповідає авіаексперт «Конструкторське бюро Антонов» Костянтин Криволап.

Вашингтон зволікає з передачею ATACMS недарма, розмірковують деякі експерти. На цей час, на їхню думку, ці ракети є зручною ціллю для ППО противника.

«Я не виключаю того, що наші партнери з США, вони поки що гальмують процес із передачею ATACMS, пов’язаний з тим, що поки що на тимчасово окупованих територіях присутня ешелонована російська ППО. І ці ракети вони вразливі для ешелонованих протиповітряних систем», – вважає Олександр Коваленко.

«Треба розуміти, що це звичайна балістична ракета і ті ж самі комплекси С-300 і С-400 в тих сучасних версіях, як є в росіян, вони здатні захищати об’єкти від цієї ракети зокрема. Там не все так погано. С-300 і перефарбований, як кажуть спеціалісти С-400, це ще за радянських часів дуже вдала розробка», – пояснює Костянтин Криволап.

Чим більше систем ППО буде знищено на півдні України силами оборони, тим більше шансів, що ATACMS почнуть виконувати свої бойові завдання. І тоді ця «довга рука» дістанеться й до Криму.

Політична боротьба в США посилюється, попри те, що уряд залишається відкритим

Будівля Капітолію, Вашингтон. AP Photo/J. Scott Applewhite

Уряд США залишається відкритим завдяки тому, що законодавцям вдалось домовитись про продовження фінансування до середини листопада, але політична боротьба між республіканськими лише посилилася.

Конгресмен-республіканець із Флориди Метт Ґетц заявив, що цього тижня він спробує усунути спікера Палати представників Кевіна Маккарті, лідера республіканської більшості в Палаті представників. Це сталося після того, як Маккарті під час різкого повороту в суботу привітав майже одностайне голосування законодавців-демократів за законопроєкт про тимчасове фінансування уряду.

«Я думаю, що нам потрібно зірвати пластир. Я думаю, що нам потрібно рухатися далі з новим керівництвом, яке заслуговує на довіру», – сказав Ґетц CNN. Він звинуватив Маккарті в тому, що той не виконав зобов’язань, даних крайньо правому крилу республіканців, коли Маккарті став спікером у січні. Ці обіцянки включали скорочення державних витрат до допандемічного рівня 2020 року та неприймання ключового законодавства із голосами демократів.

Але Маккарті, як видається, не стурбований намірами Ґетца, сказавши в ефірі CBS: «Я виживу. Він більше зацікавлений в тому, щоб отримати телеінтерв'ю, ніж у тому, щоб щось зробити. Він хотів підштовхнути нас до "шатдауна"», що, за словами Маккарті, призвело б до затримки виплати зарплати військовослужбовцям, які проживають у виборчому окрузі Ґетца.

У Білому домі президент-демократ Джо Байден засудив суперечки серед законодавців-республіканців. Він сказав, що вони повинні дотримуватись угоди, яку він уклав кілька місяців тому з Маккарті щодо загальної межі витрат на фінансовий рік, що розпочався 1 жовтня, проти якої консервативні республіканці заперечували і відтоді намагалися зменшити її далі.

«Мені набридло грати на грані, — сказав Байден і закликав прийняти бюджет на наступний рік. — Я ніколи не бачив, щоб республіканський Конгрес — або будь-який інший Конгрес діяв таким чином... Я рішуче закликаю своїх друзів-республіканців у Конгресі не чекати. Припиніть ігри. До роботи».

Тим часом Ґетц в ефірі ABC News сказав про Маккарті: «Не існує майже жодної обіцянки, яку б він не порушив».

Маккарті просунув спонсоровані республіканцями заходи із різким скороченням витрат останніми днями, але всі вони не отримали підтримки в Палаті представників, часто тому, що найбільш крайні праві законодавці в республіканській фракції вимагали ще більших скорочень.

Але з наближенням часткового припинення роботи уряду опівночі суботи Маккарті проштовхнув закон, прийнятний для більшості законодавців-республіканців, але не для найбільш консервативного блоку.

«У кімнаті має бути дорослий, — сказав Маккарті після голосування в Палаті представників. — Я збираюся керувати із (думкою про те), що найкраще для цієї країни. Я збираюся бути консерватором, який буде робити все для американської громадськості. Що б там не було, нехай буде так, тому що я вірю в те, що в Америку не треба припиняти вірити. Я не збираюся бути зобов’язаним тому, хто зображує та робить щось інше».

Більшість із 221 республіканців у Палаті представників, де загалом 435 законодавців, все ще підтримують Маккарті як спікера, тому Ґетцу не вистачає більшості з необхідних 218 голосів для обрання іншого лідера палати.

Представник Майкл Лоулер, республіканець з Нью-Йорка, сказав ABC, що скарги Ґетца на Маккарті були «промовами оманливого мислення».

Але може бути два десятки чи більше республіканців, які готові стати на бік Ґетца, щоб спробувати усунути Маккарті з посади, якщо зважати на кількість законодавців, які голосували проти ініціатив спікера щодо витрат в останні дні. Шестеро республіканців заявили, що не голосуватимуть за жодні короткострокові заходи щодо фінансування, як той, який зрештою був прийнятий Конгресом і був підписаний президентом Джо Байденом.

Чи проголосують 212 демократів у Палаті представників за ініціативу Ґетца з усунення Маккарті або ж схвалить його подальше перебування на посаді спікера, ймовірно, стане підґрунтям для широких інтриг і укладання угод цього тижня.

Ґетц сказав CNN: «Якщо в цей час наступного тижня Кевін Маккарті все ще буде спікером Палати представників, це буде тому, що демократи виручили його, і він може бути їхнім спікером, а не моїм». При цьому Ґетц не згадав імен якогось іншого законодавця-республіканця, якому б він віддав перевагу.

Законодавиця від Демократичної партії Александрія Окасіо-Кортес, сказала CNN: «Демократи не повинні рятувати Кевіна Маккарті», і сказала, що «безумовно» проголосує за його усунення.

Вона сказала, що якщо демократи врешті-решт проголосують за підтримку Маккарті на посту спікера, «ми не відмовляємося від чогось безплатно. Це має свою ціну».

Вона сказала, що республіканський блок у Палаті представників «не є поміркованою партією. Існують лише різні ступені відданості [колишньому президенту] Дональду Трампу», який закликав законодавців-республіканців дозволити закриття уряду.

Чого можуть вимагати демократи в обмін на підтримку Маккарті, - не зрозуміло, але певна форма розподілу повноважень у комітетах Палати представників може бути однією з цілей. Маючи незначну перевагу в палаті, республіканці тепер контролюють порядок денний на панелях Палати представників.

Дипломатія образів Олени Зеленської у США. Відео

Дипломатія образів Олени Зеленської у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00

У Вашингтоні з візитом перебував президент України Володимир Зеленський разом із Першою Леді. Всього за 4 дні у Сполучених Штатах Олена Зеленська змінила 8 образів. Такі виходи вже давно вважають модною дипломатією та невербальним способом спілкування зі світом. Які сигнали хотіла послати Олена Зеленська?

Більше

XS
SM
MD
LG