Спеціальні потреби

Депутати готуються голосувати за нових міністрів


Кадрова ротація Кабінету Юлії Тимошенко, яку в Україні чекають від нового року нарешті може відбутися у четвер. Саме цього дня депутати мають розглянути подання президента про призначення Олега Шамшура міністром закордонних справ України та про призначення інших міністрів. Втім, не виключено, що розгляд цього питання знову перенесуть. У четвер Віктор Ющенко відбуває до Брюсселя на зустріч з очільниками ЄС і волів би, аби його супроводжував повноцінний міністр. Водночас лідер фракції БЮТ Іван Кириленко висловив сумнів, що кандидат встигне зустрітися з фракціями, а відтак, що буде затверджений у четвер.

Досі не оприлюднено і пакету інших кадрових пропозицій, які коаліція має подати парламенту на затвердження. У кулуарах найчастіше говорять про те, що віце-прем’єрські крісла можуть посісти радники Юлії Тимошенко Сергій Тігіпко та Віталій Гайдук, а крісло міністра фінансів зайняти Федір Ярошенко, який очолював податкову адміністрацію в уряді Януковича.

Натомість все частіше депутати говорять про неможливість відтягування роботи над новою Конституцією. Якщо раніше непублічні переговори про це проводили БЮТ та Партія регіонів, то сьогодні лідери депутатських фракцій домовилися про створення робочої групи з проведення конституційної реформи. За словами депутатів, головні питання – виборча система та реформа місцевого самоврядування.

Ще одне питання, про яке завтра говоритимуть в Раді – можливий початок процедури імпічменту Президенту Ющенку. Відповідну постанову зареєструвала фракція комуністів і їх лідер Петро Симоненко закликав всі фракції долучитися до цього процесу. У Секретаріаті президента вже заявили, що комуністи з БЮТ готові об’єднати свої зусилля у цій справі.

Однак, перший заступник керівника фракції БЮТ Андрій Кожем’якін каже, що БЮТ у цьому участі не братиме: «Ні одного підпису депутата (під документом щодо оголошення процедури імпічменту президенту) нашої фракції не буде». «Це не наша гра», – заявив Кожем’якін. За його словами в парламенті нині вистачає конфліктних ситуацій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG