Спеціальні потреби

Обама дозволив фінансування досліджень стовбурових клітин

Президент Барак Обама відмінив восьмирічну заборону, встановлену Адміністрацією Буша, на фінансування з федерального бюджету досліджень стовбурових клітин ембріона людини.

Під час оголошення цього рішення прихильник досліджень стовбурових клітин Роман Рід був у Білому домі. 15 років тому він зламав шию під час гри в американський футбол:

«Тепер, коли Обама зняв ці обмеження, ми зможемо досягти критичної маси у пошуку ліків на основі стовбурвих клітин ембріона людини. Це – велика справа».

Стовбурові клітини можуть розвинутися в будь-які клітини організму людини. Дослідники вірять, що їх використання допоможе лікувати чимало захворювань, зокрема ушкодження хребта, хворобу Паркінсона та Альцгеймера, діабет. Лікар бостонської дитячої лікарні Джордж Дейлі каже, що нове рішення Барака Обами дійсно ставить на перше місце пацієнта, а не ідеологію. Він сподівається, що це дозволить науці рухатися уперед якомога швидше.

Барак Обама підписав постанову про державне фінансування досліджень стовбурових клітиПитання дослідження стовбурових клітин ембріона людини викликає велику суперечку в американському суспільстві. Перш за все тому, що це передбачає знищення ембріонів. Протм»ивник досліджен Білл Мей каже, що існують методи, які не вимагають вбивства живої істоти. Є нова технологія, яка дозволяє створення стовбурових клітин зі шкіри чи мозку.

Джордж Буш, який заборонив федеральне фінансування цих досліджень сім з половиною років тому, керувався в першу чергу моральними аргументами:

«Важливо, аби ми звертали увагу на моральні застереження, які з’являються тоді, коли ми наближаємося до нових горизонтів у дослідженні стовбурових клітин. Мета не завжди виправдовує будь-які засоби».

Це рішення Джорджа Буша активно критикувала Ненсі Рейган. Вона стала активним прихильником досліджень, які можуть допомогти хворим з недугою Альцгеймера, на яку страждав і її чоловік – Президент Рональд Рейган:

«Наука дала нам надію, яка називається дослідженням стовбурових клітин, що може дати вченим багато відповідей. Я просто не розумію, як ми можемо повернутися до цього спиною.

60% населення США підтримує відміну обмежень. А для родини Романа Ріда дозвіл на фінансування з федерального бюджету досліджень стовбурових клітин ембріона людини може означати, що Роман колись зможе здійснити свою мрію – ходити знову.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG