Спеціальні потреби

Путін оголосив  ‘газовe’ попередження Україні


Україна повністю розрахувалася з Росією за газ, спожитий у лютому. Таку заяву оприлюднив у четвер НАК «Нафтогаз України». «Ми перерахували 100% коштів», – повідомили у прес-службі української газової компанії. Згідно з повідомленням, загальна сума платежу становить $360 млн. При цьому російський «Газпром» уже підтвердив отримання першого траншу в $310 мільйонів. Решту $50 мільйонів – запевняють у «Нафтогазі» – відправлено на рахунки російського газового монополіста сьогодні.

Розрахунки за газ знову стали «гарячою» темою після того як у четвер Росія оголосила Україні чергове грізне попередження. Якщо 7 березня Україна не заплатить за поставлений у лютому газ, вентиль перекриють не тільки їй, а й усій Європі. Таке заявив у четвер на урядовому засіданні в Москві прем`єр-міністр Росії Володимир Путін. За його словами, якщо Україна запізниться з оплатою, «це призведе до зупинки поставок наших енергоносіїв як для споживачів у самій Україні, так, можливо, і для наших споживачів у Європі».

Засумніватися в тому, що черговий щомісячний платіж надійде в строк, російського прем`єра змусив учорашній конфлікт за участю силових структур у «Нафтогазі України». «Ми не можемо не висловити крайнє занепокоєння можливими наслідками цих дій», – наголосив російський прем`єр. Як він зауважив, «Ми чуємо про спроби вилучити транзитний контракт, причому не копію, а саме оригінал цього контракту». Путін висловив побоювання, що силові акції можуть вилитися в арешт низки посадовців, і тоді оплата за газ не буде проведена.

Відповідно до контракту, підписаного у Москві 19 січня цього року, НАК «Нафтогаз України» зобов`язався перераховувати «Газпрому» платежі за спожитий газ не пізніше 7 числа кожного місяця. За умовами угоди, в разі неплатежу компанії негайно переходять на форму розрахунків авансом.

Загалом у 2009 році «Нафтогаз України» повинен перерахувати російському «Газпрому» понад $14 мільярдів за імпортоване блакитне паливо.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG