Спеціальні потреби

У США сподіваються на вихід з кризи у 2010-ому

Голова Федеральної резервної системи Бен Бернанке заявив, що хоча економічна криза ймовірніше триватиме щонайменше рік, дві тисячі десятий може стати роком відновлення. Ці оптимістичні заяви пролунали під час слухань Банківського комітету Сенату США.

Голова Федеральної резервної системи заявив, що умовою виходу з кризи має бути успішне запровадження плану підживлення американської економіки вартістю у кілька трильйонів доларів.

«Якщо дії, запроваджені Адміністрацією, Конгресом, Федеральною системою увінчаються успіхом у відновленні певного рівня фінансової стабільності, то існує висока ймовірність, що рецесія закінчиться у 2009-ому , а 2010-ий стане роком відновлення».

Серед економістів та політиків протягом останніх тижнів тривало активне обговорення ідеї націоналізації американських банків.

Як сказав з цього приводу сенатор Боб Коркер, - «принаймні деякі з нас очікували, що існує можливість, що фінансові інституції, які не функціонують успішно, перейдуть під контроль уряду. Це для мене націоналізація».

Втім Бернанке заперечив, що відбудеться націоналізація в традиційному розуміння цього терміну.

«Я б це назвав партнерськими стосунками між публічним та приватним сектором. Це не націоналізація, тому що уряд не володітиме банками повністю чи навіть контрольним пакетом.

Ця інформація трохи заспокоїла Волл Стріт. Г`ю Джонсон з консалтингової компанії Джонсон-Іллінґтон був серед тих, хто вітав заяви голови Резервної системи.

«Я думаю, що Бернанке був дуже успішним у заспокоєнні інвесторів, які побоювалися намірів федерального уряду націоналізувати банки… Почути трохи оптимістичних новин він когось авторитетного як Бернарке стало великим полегшенням».

На оптимізм Бернанке Волл Стріт відреагував негайним зростанням акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Втім, після тимчасового зростання у вівторок, у середу акції на Нью-Йоркській фондовій біржі знову впали. Економісти називають дві причини: опублікування результатів дослідження ринку нерухомості, які виявили, що ситуація гірша, ніж очікувалося, та відсутність нових ідей у промові президента Барака Обами перед обома палатами Конгресу.


Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG