Спеціальні потреби

Луценко каже, що не піде у відставку через дії Беркута


Юрій Луценко не піде у відставку через інцидент за участю міліції, що стався в Криму. Про це міністр внутрішніх справ заявив на брифінгу у вівторок.

«Ні, я не збираюсь іти у відставку, тому що я прийняв для себе рішення у цей важкий кризовий період абстрагуватись від політичної метушні і повноцінно виконувати функції міністра внутрішніх справ", - сказав Луценко журналістам.

При цьому міністр наголосив: до відставки його закликав не президент, а один із працівників секретаріату. Луценко порадив чиновникам президентської канцелярії «краще опікуватися своїм відомством, в якому лише за минулий рік було виявлено 150 хабарників по лінії районних та обласних державних адміністрацій».

Як він додав, «МВС України не підтримує практику, яка часом виходить із секретаріату, покарання найвищих посадових осіб заради популістського задоволення». За його словами, пошук винних шляхом змін у вищому керівництві невиправданий, а дестабілізувати відставкою міністра 300-тисячну міліцію недоцільно.

Водночас Луценко зауважив: якщо рішення про його відставку буде прийнято парламентом чи урядом – він поставиться з розумінням.

Головний міліціонер також пообіцяв: зробить усе, аби інцидент дістав принципову оцінку, а винні були покарані.

Рекомендація до міністра внутрішніх справ подати у відставку прозвучала сьогодні з вуст прес-секретаря президента. На брифінгу у вівторок Ірина Ванникова повідомила: «Віктор Ющенко схвильований нелюдськими і непрофесійними діями «Беркута», внаслідок яких постраждав мешканець Криму Мустафа Таїров». Як вона наголосила, «в демократичному суспільстві після подібних інцидентів керівники відомств подають у відставку».

Інцидент стався минулої неділі у селищі Мирне Сімферопольського району. Спецпідрозділ міліції «Беркут» проводив операцію затримання злочинця, в результаті якої серйозно постраждав невинний мешканець. Меджліс кримськотатарського народу поширив заяву про напад працівників «Беркуту» на родину кримських татар. Правозахисники заявили, що політичну відповідальність має нести особисто міністр внутрішніх справ. Своєю чергою, Юрій Луценко вибачився перед потерпілою родиною та назвав те, що сталося, «прикрою помилкою». За актом перевищення міліцією своїх повноважень порушено кримінальну справу.

XS
SM
MD
LG