Спеціальні потреби

Криза може сповільнити плани інтеграції України в НАТО


Фінансова криза може стати одним із чинників, який завадить планам українського політичного керівницва інтегруватися до Північноатлантичного альянсу. Цей факт визнав мінстр оборони країни Юрій Єхануров, який у п’ятницю брав участь у нараді із своїми колегами із країн-членів НАТО, що проходить у Польщі. Він запевнив, що стратегічна мета зближення України із блоком залишається незмінною, але брак фінансування із бюджету може вплинути на швидкість реформування українського війська та його переозброєння.

З огляду на фінансові негаразди, Київ вже відкинув ідею перейти до комплектації армії за професійним принципом із наступного року. Пан Єхануров поскаржився своїм колегам, що через фінансову кризу Україна може скасувати декілька запланованих на цей рік військових навчань. Основні зусилля Міноборони зосередить на запобіганні розвитку у ЗСУ деструктивних процесів, підтриманні технічної готовності озброєння і військової техніки, а також на охорону повітряного простору країни і найважливіших об’єктів інфраструктури.

Київ може збільшити участь у військовій операції під егідою НАТО в Афганістані. З такою пропозицією до української сторони звернувся Генсек Альянсу Яап де Гооп Схеффер. Пан Єхануров пообіцяв розглянути таку можливість. Пан Схеффер зазначив, що як і раніше, двері до членства в НАТО залишаються відчиненими:

«Я хочу наголосити, що в Альянсі й надалі готові допомагати Україні реалізувати необхідні реформи у сфері оборони та безпеки. Ми налаштовані на продовження цього стратегічного партнерства».

Водночас попри запевнення НАТО про відкритість дверей, шанси на швидкий вступ до Альянсу України поки що не підвищуються. Блокові так і не вдалося подолати спротив декількох впливових членів, серед яких називають Німеччину, Францію та Італію, які радять почекати із наступними кроками щодо України. Уряди цих країн вважають, що з огляду на відсутність підтримки цієї ідеї більшістю населення та політичні суперечки політиків, Київ поки що не готовий до тіснішої співпраці із НАТО. Вони також висловлюються за врахування позиції Російського керівництва, яке не приховує своє незадоволення від ймовірного членства України в Альсянсі.

Нова адміністрація США заявила, що продовжуватиме курс на підтримку зусиль Києва до євроатланично інтеграції. Міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Ґейтс заявив, що з приходом до влади Барака Обами, політика Білого дому в цьому питанні не зазнає змін.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG