Спеціальні потреби

Обама пояснює американцям свій план стимулювання економіки


У вівторок Сенат голосуватиме за законопроект із стимулювання американської економіки. На відміну від Палати представників, де Обама отримав бажану підтримку свого плану лише за рахунок голосів демократів, у Сенаті йому буде потрібно принаймні декілька голосів республіканців. Аби здобути їх, Обама зустрічався з кількома республіканськими сенаторами минулого тижня у Білому домі. А напередодні голосування він звернувся до американського народу.

Багатьох людей з американської глибинки, вже давно не треба переконувати, що країна переживає не найкращі часи. Для людей в провінції Елхарт це – їхня велика депресія. У цьому місті виробляли трейлери. Коли заводи з їхнього виробництва почали закривати, цілі родини опинилися без роботи. Серед таких - Ед Ньюфелдт та дев'ять його родичів, включно з двома доньками:

«Я навіть пішов у крамницю, де платять мінімальну зарплату, і запитав їх, чи вони наймають. Вони сказали, що ні. Скрізь, де я не питаю, ніхто не наймає».

Барк Обама сподівається, що його промова допоможе розсіяти деякі страхи та вселити надію стосовно нового пакету порятунку економіки:

«Це врятує чи створить понад три мільйони нових робочих місць протягом наступних трьох років по всій країні. З них – 16 тисяч у штаті Мейн, 80 тисяч – в Індіані. І майже всі з них – у приватному секторі».

Гроші надійдуть і до бюджетів штатів. Обама зазначає, що 25 мільярдів доларів піде на проекти з будівництва шляхів, мостів та інші проекти у сфері транспорту:

«Це допоможе нашим штатам уникнути болючого підвищення податків або звільнення вчителів, медсестер та пожежників».

Найбільше полегшення мають відчути родини з середнім достатком:

«Це включає негайне податкове полегшення для нашого середнього класу у таких місцях як Огайо, де чотири з половиною мільйони працівників зможуть отримати податкову знижку в тисячу доларів».

Протягом вихідних все ще тривала робота над остаточною версією законопроекту. В ній, окрім демократів, брали участь кілька поміркованих сенаторів-республіканців, чия підтримка необхідна, аби план був затверджений Сенатом.

Але навіть якщо Сенат у вівторок проголосує схвально за законопроект, Обама не зможе одразу отримати його на підпис. У процесі переговорів текст законопроекту і деякі його статті витрат були змінені від варіанту, прийнятого раніше Палатою представників. Тепер з представників обох палат Конгресу буде створена спеціальна погоджувальна рада, яка й мусить привести обидві версії законопроекту до єдиного варіанту.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG