Спеціальні потреби

Щонайменше 46 штатів задекларували бюджетний дефіцит


У Каліфорнії губернатор Арнольд Шварценеґер застеріг, що штатний уряд є в такому поганому економічному стані, що не зможе повернути платникам податків суми переплачені за податки від прибутків. Дефіцит у штатному бюджеті становить 42 мільярди доларів. Багато інших штатів стоять перед подібною кризою.

Каліфорнійський уряд також планує заморозити фінансування програм допомоги людям похилого віку та інвалідам, як також дитячих програм і програм допомоги студентам.

Економічним негараздам Каліфорнії не видно кінця. Штатний уряд попереджає, що йому можливо незабаром доведеться видавати людям боргові розписки, які погашатимуть тоді, коли з’являться гроші в бюджеті. Але Каліфорнія не одна в такій ситуації. Майже кожний штат і кожне місто відчувають зараз фінансову кризу.

Щонайменше 46 штатів задекларували бюджетний дефіцит. У найгіршому стані – Мічиган, де важкі часи переживає автобудівельна індустрія, Флорида, де панує криза на ринку житла, Каліфорнія, і Нью-Йорк, які потерпають від наслідків краху на фондовій біржі.

У місті Нью-Йорк, де передбачено дефіцит в бюджеті на суму в чотири мільярди доларів, можуть втратити роботу тисячі бюджетників, включно з чотирнадцятьма тисячами вчителів.

Влада штатів намагається різними способами наповнити бюджети грошима, аби зменшити дефіцит – від накладання податків на ай-поди, чи користуванням спортивними клубами в Нью-Йорку, до оподаткування плати за гру в гольф у Каліфорнії. Однак, навряд чи можна сподіватися, що це значно виправить ситуацію.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG