Спеціальні потреби

Прем’єр вимагає звіту президента щодо дій Нацбанку


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вимагає звіту Президента Віктора Ющенка в парламенті щодо зловживання та корупційних дій Нацбанку на користь «Надра-банку» та Дмитра Фірташа.

Більшість міністрів уряду Тимошенко сьогодні проголосували за звернення до президента з вимогою відставки голови Нацбанку Володимира Стельмаха. Раніше подібні рекомендації схвалила Верховна Рада, однак Ющенко до них не дослухався. Тимошенко каже, що тепер Ющенко має особисто відповідати за дії Нацбанку.

Водночас Юлія Тимошенко не відповіла прямо на питання, чи ініціюватиме її фракція імпічмент Президента Ющенка.

Тимошенко повідомила, що попросила свою фракцію зібрати підписи за проведення позачергової сесії щодо ситуації в Нацбанку, а також заслухати з цього приводу президента і голову Нацбанку. Сесія може бути скликана наступного тижня.

Однак прізвище Фірташ може бути предметом депутатського інтересу не лише у зв’язку з банком «Надра». Блок Юлії Тимошенко ініціюватиме створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді з розслідування обставин втручання сторонніх осіб у хід газових переговорів між урядами України та Росії. Про це йдеться у заяві заступника голови фракції БЮТ Андрія Кожем’якіна.

БЮТ вкотре звинуватив «РосУкрЕнерго» у зриві переговорів між НАК «Нафтогаз» України та «Газпромом» наприкінці грудня минулого року.

«Шквал критичних коментарів технічних працівників Секретаріату президента та представників так званої «групи Фірташа» у складі Партії регіонів, спрямованих на уряд Тимошенко після забезпечення країни газом, є яскравим свідченням того, хто стоїть за «РосУкрЕнерго» і відстоює його інтереси на найвищому державному рівні» – сказано у заяві.

Натомість політичний експерт Вадим Карасьов, близький до Секретаріату президента вважає, якщо Прем'єр Юлія Тимошенко одержить «політичну перемогу» у газовому конфлікті, то депутати Партії регіонів змушені будуть скласти мандати з метою проведення позачергових парламентських виборів.

Прогнозуючи розвиток подальших подій в Україні, політолог не виключив, що для дестабілізації ситуації в Україні можуть «мусуватися» вимоги імпічменту президента. Карасьов висловив думку про те, що такий сценарій може координуватися не в Україні, а за її межами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG