Спеціальні потреби

Обама через Буша звертається за допомогою до Конгресу

На прохання майбутнього президента США Барака Обами президент Буш звернувся з проханням до законодавців вже тепер розморозити кошти, які будуть потрібні першому для стабілізації та відживлення американської економіки з моменту приходу до влади 20-го січня.

Новообраний президент США Барак Обама намагається підготувати ґрунт, аби з першого дня керівництва державою зайнятися виведенням економіки країни з кризи. Саме тому Обама закликав Буша, в останні дні його перебування при владі, попросити Конгрес дозволити на використання ще не витрачених 350-ти мільярдів доларів із понад семисот мільярдів виділених на порятунок фінансової системи:

«Я закликав президента Буша розпочати процес щоб уможливити використання цих грошей. Я зробив це, проконсультувавшись з бізнесменами та економічними радниками».

Дотепер гроші вживались переважно на порятунок великих банків. Обама домагається, аби частина коштів була спрямована безпосередньо на допомогу домовласникам, які опинилися на межі банкрутства, та малим бізнесам:

«Коли Конгрес голосував за цей пакет допомоги ми очікували, що процес буде прозорим. Чимало з нас розчаровані відсутністю такої прозорості. Ми збираємося змінити подібну практику».

Демократи, які контролюють обидві палати Конгресу США, вітають кроки Обами. Вони вимагають суворішого нагляду за використанням мільярдів доларів. Сенатор-демократ Крістофер Додд зазначив:

«На мій погляд, програма велась без належного управління зі сторони адміністрації Буша. Це було помітно кілька останніх тижнів. Позитивно, що Барак Обама обіцяє повністю змінити підхід та вимагатиме більшої підзвітності, і я з ним погоджуюсь».

Чимало законодавців, як демократів так і республіканців, настільки розчаровані тим, як адміністрація президента Буша використала першу частину грошей виділених на порятунок економіки країни, що вимагають письмових зобов’язань від новообраного президента Обами ще заздалегідь до того як погодитись на розмороження фондів.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG