Спеціальні потреби

Тимошенко назвала винних у зриві газових переговорів


Юлія Тимошенко ініціюватиме поновлення українсько-російських газових переговорів на урядовому рівні. Як заявила прем’єр-міністр на прес-конференції в Києві, для цього вона планує телефоном зв’язатися з російським колегою Володимиром Путіним.

Під час майбутніх міжурядових переговорів Тимошенко збирається нагадати Путіну про меморандум, підписаний ним 2 жовтня 2008-го року. Документ, зокрема, передбачав трирічний поетапний перехід до ринкових цін на газ. Що ж до ціни, яку Росія вимагає сьогодні – 450 доларів за тисячу кубометрів без підвищення тарифу на транзит, – то такі умови Тимошенко назвала неприйнятними.

На прес-конференції в середу прем’єрка назвала також винних у зриві газових переговорів з «Газпромом». За її словами, контракти 31 грудня не були підписані, а Україна не отримала газ по 235 доларів з вини кількох українських політиків та бізнес-структур. Це співвласник компанії «РосУкрЕнерго» Дмитро Фірташ та депутати-регіонали Юрій Бойко і Сергій Льовочкін. Їх не влаштовувала така умова контракту, як відмова від послуг газового посередника між Києвом і Москвою в особі «РосУкрЕнерго» («РУЕ»), – пояснила Тимошенко:

«Ці переговори були зірвані тим, що, на жаль, українські політики намагалися зберегти «РосУкрЕнерго» як тіньового корупційного посередника між Україною і Росією. І можу сказати, що всі переговори, які проводилися між двома прем’єр-міністрами, а потім НАК «Нафтогазом» і «Газпромом», руйнувалися тими політичними силами в Україні, які отримували і планують отримувати корупційний зиск від роботи «РосУкрЕнерго».

При цьому вона натякнула: зриву переговорів задля збереження «РУЕ» посприяв і сам Президент України:

«На жаль, з боку інституцій влади також є фани «РосУкрЕнерго», які не дали нормально закінчити переговорний процес і зруйнували його практично на завершальній стадії».

А тим часом названі прем`єркою фігуранти газових переговорів негайно відповіли звинуваченням на звинувачення. Насправді переговори зірвалися з вини самої Тимошенко, -- заявив у середу журналістам екс-міністр палива та енергетики, а нині депутат-реґіонал Юрій Бойко. За його версією, очільниця уряду затягла переговорний процес та виплату газових боргів Росії, оскільки намагалася пролобіювати бізнес-інтереси Віктора Медведчука та Ігоря Бакая, яким належить компанія з експорту російського газу. «FKRtt Universal Swissland». Як стверджує Бойко, саме відмова росіян від співпраці з цією компанією і призвела до ескалації газового протистояння.

Обіцянку прибрати «РосУкрЕнерго» з українського ринку Юлія Тимошенко озвучила ще наприкінці 2007-го року. Прем’єрка назвала цю структуру «корупційною моделлю», «суперметазою, яку треба видаляти» і запевнила: на газовому ринку не буде посередників.

XS
SM
MD
LG