Спеціальні потреби

Барак Обама з родиною переїхав у Вашингтон
Для родини новообраного президента минулі вихідні видались клопітними. Барак Обама з дружиною та доньками завершив канікули на Гавайях та офіційно переїхав до Вашингтона. Втім, поки ще не у самий Білий дім, адже там на нових господарів чекають лише у день інавгурації, коли і відбудеться офіційний виїзд сорок третього та в'їзд сорок четвертого президента.

Двадцятого січня Білий дім змінює своїх господарів. Відразу після інавгураційних урочистостей родина Обами має в’їхати у свою нову столичну резиденцію, а попередні господарі - залишити її.

Нова домівка родини Барака Обами, його дружини та двох дочок – резиденція із ста тридцяти двома кімнатами, побудована понад двісті років тому. На першому поверсі - історичні кімнати церемоніального призначення. Другий поверх – особисті апартаменти президентської родини, які рідко бачить широкий загал. Приватна резиденція нараховує шістнадцять кімнат, серед яких традиційна гостинна, кілька віталень, п’ять спалень та кухня. Обслуговує Білий дім вісімдесят людей. Однак перша леді вже попередила персонал, що її доньки Саша та Малія будуть самі застеляти ліжка та підтримувати порядок у своїх кімнатах. Мішель Обама сказала: «Це моє правило, не застеляйте за ними ліжка. Краще подбайте про моє».

Утім мати власного садівника, мажордомів, шеф-кухаря - не так вже і погано, каже колишній голова персоналу Білого дому Ґері Волтерс, який пішов на пенсію після двадцяти років праці:

«Шеф-кухар світового класу не просто досконало знає як робити піцу, дуже швидко він знатиме, яку саме піцу люблять дівчата».

І, звичайно, дуже скоро родина Обами розкриє для себе приховану розкіш Білого дому. Басейн та доріжки для боулінгу. Тенісний корт, який, як подейкує дехто, президент перетворить на баскетбольний майданчик. А в задньому дворі у затишній тіні дерев прихований дитячий садок. Розбитий він був свого часу для доньки президента Джона Кеннеді - Каролайн, яка зараз консультує родину Обами, як краще влаштувати родинне життя у Білому домі. Майбутня перша леді каже, що прагне якомога більш нормального життя для свої дочок.

Каже новообраний президент Барак Обама: «Вони дуже слухняні діти. Висловлюють повагу до інших. Якщо це залишиться, нам нема про що хвилюватись».

Коли Буш-молодший став президентом, його обидві дочки вже вчились у коледжі. Так що вже протягом багатьох років у Білому домі не жили дітлахи.

Професор політології Марта Кумар, яка вже десятки років досліджує життя перших родин у Білому домі, каже: «Я думаю, персонал із задоволенням прийме дітей у Білому домі, нарешті там лунатиме дитячий сміх».

Що ж саме відбуватиметься у головній резиденції країни двадцятого січня? За планом, відразу після відбуття президента Буша на церемонію присяги особисті речі родини сорок третього президента мають бути спаковані та вивезені з будинку. Коробки з майном новообраного глави держави вже мають бути повністю розібрані до моменту його прибуття з урочистостей. І все це приблизно за п’ять годин. Саме з тієї миті Барак Обама ставитиме на своїх конвертах нову адресу - Вашингтон, Пенсильванія авеню, будинок 1600.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG