Спеціальні потреби

У США оприлюднено звіт про запобігання геноциду у світі


Спеціальна робоча група закликає новообраного президента Барака Обаму зробити питання геноциду і масових звірств пріоритетним в американській закордонній політиці.

Колишній Державний секретар Мадлен Олбрайт і колишній міністр оборони Вільям Коен оприлюднили звіт про запобігання геноциду у світі. Обоє працювали за президентства Біла Клінтон, коли були скоєні геноцид у Руанді і масові насильства у Боснії. За словами Олбрайт, людство погоджується, що геноцид недопустимий, проте масові вбивства тривають:

«Головний висновок нашого звіту – те, що геноцид неприйнятний і що ми можемо і мусимо зробити більше, аби його не допустити».

Група у складі Олбрайт, Когена та інших визначних державних діячів розробила проект програми з метою запобігання геноциду у майбутньому. У звіті говориться, що новообраний президент Барак Обама повинен незабаром після перебрання влади видати указ аби продемонструвати, що недопущення до геноциду є пріоритетним питанням в американській закордонній політиці.

Мадлен Олбрайт зазначиа, що Барак Обама вже дав ясно зрозуміти, що він дуже стурбований становищем у Дарфурі, Конго та в інших місцевостях, де відбувається геноцид і масові звірства.

У звіті робочої групи говориться, що геноциду завжди можна уникнути. Як правило його завчасно планують і завжди можна розпізнати ознаки його наближення. Група рекомендує створити системи на рівні міністерств, щоби аналізувати загрозу геноциду і асигнувати додаткових 250 мільйонів доларів на превентивні заходи.

Барак Обама і Гілларі Клінтон, яку він призначив на пост Державного секретаря США, закликали до рішучіших дій, аби виправити становище у Дарфурі та Судані. Сенатор Клінтон закликає до проголошення закритої повітряної зони над Дарфуром, щоб перешкодити суданському уряду бомбардувати дарфурські села.

Колишній міністр Вільям Коен заявив, що геноцид – це питання моралі, але також і питання національної безпеки для США, і не можна залишатися осторонь таких гострих проблем.

У свою чергу Обама заявив, що він має намір зміцнювати лідерство Сполучених Штатів, щоб ефективно боротись з геноцидом у світі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG