Спеціальні потреби

У США почала зменшуватись смертність від ракових захворювань


Вперше у сучасній історії кількість випадків нових захворювань на рак та смертей від цієї хвороби у США, почала зменшуватися. Відсоток не великий, і стається це не з усіма видами раку, однак новина надихає лікарів. Адже, лише цього року від різних видів цієї недуги помре півмільйона американців.

Дослідження доводить, що після понад 30 років та мільярдів доларів витрачених на боротьбу з раком, американці почали перемагати у цій війні. Найбільше успіху досягнуто у запобіганні найбільш поширеним видам раку, таким як рак грудей.

Професор Центру ракових захворювань Джеймс Спеєр має таке пояснення:

«Захворювання на рак грудей зменшується тому, що ми стали менше вдаватися до гормональної терапії у лікуванні симптомів менопаузи».

Рак товстого кишківника зменшується майже на 2% щороку, простати, на понад 1%. У першу чергу завдяки покращенню превентивної медицини. Експерти кажуть, що у багатьох випадках їм вдається виявити рак вже під час його зародження і розпочати його лікування ще до розвитку хвороби.

У деяких штатах зафіксовано зменшення випадків раку легенів. Найбільший поступ у Каліфорнії де прийняли закон про чисте повітря, запровадили податок на тютюнові вироби та провели освітню кампанію. У результаті менше людей курять.

Окрім, того загалом по країні зменшилась кількість смертей викликаних раком. Так, наприклад, від раку простати помирає на 4% менше людей ніж раніше. Кількість жертв раку грудей скорочується на понад 2%. Усе це, завдяки новим більш ефективним лікам, досягненням медицини та пропаганді здорового способу життя.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG