Спеціальні потреби

НАТО одобрює виконання Україною Цільового плану дій


Північноатлантичний альянс схвально оцінює виконання Україною поточного плану дій. Однак, на думку експертів, це навряд чи зіграє вирішальну роль у наданні Києву вже цього року Плану дій із набуття членства. У штаб-квартирі НАТО закликають не робити трагедії в разі відмови від переходу на вищий щабель співпраці.

У штаб-квартирі НАТО позитивно оцінюють стан виконання Україною Цільового плану на поточний рік. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України після зустрічі керівника відомства Володимира Огризка із Генсеком Альянсу Яапом де Гооп Схеффером.

Україна все ще сподівається, що у грудні НАТО запропонує їй приєднатися до Плану дій із набуття членства. Саме на початку наступного місяця Альянс планує дати перші оцінки готовності України і може формально запропонувати підвищити рівень співпраці із Києвом. Втім керівник МЗС Володимир Огризко пріоритетним називає не формальне, а реальне просування України до членства.

У штаб-квартирі НАТО не наважуються прогнозувати рішення – адже його консенсусом ухвалюють усі країни-члени Альянсу, – нагадує Речник організації Джеймс Апартурай:

«Я звичайно не можу передбачити, яким буде рішення Альянсу. Але очевидно, що саме поняття і процес надання Плану дій з набуття членства занадто політизований. І не залежно від того, яке буде рішення (в питанні ПДЧ) не слід його політизувати. Позитивне рішення про ПДЧ не означатиме членства наступного дня. Негативна відповідь не означатиме відмову в членстві назавжди».

Поки що НАТО радить українському уряду ретельніше проводити розяснювальну кампанію про суть організації серед населення. Кажуть – останнім часом це вдається робити. Соціологи фіксують покращення ставлення громадян до Альянсу та появу нових прихильників членства в ньому України. Втім, соціологічні опитування свідчать – кількість противників членства ще досі значно переважає прихильників. Майже половина населення вважає, що вступ до НАТО може дестабілізувати ситуацію в Україні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG